Після російського вторгнення зросла довіра до державних інституцій, але одночасно виникло питання про доцільність оновлення центральної влади після перемоги. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

  • 73% українців підтримують оновлення центральної влади на різних рівнях;
  • 69% респондентів мають бажання змінити Верховну Раду, вважаючи, що після перемоги потрібні нові обличчя у парламенті;
  • 47% опитаних висловили побажання оновлення Уряду;
  • ті, хто бажають змінити президента після перемоги, становлять 23% респондентів.
Результати опитування КМІС / Скриншот з сайту kiis.com.ua

Дані опитування проводилися в регіональному розрізі, і результати показали, що ситуація щодо підтримки оновлення влади є схожою у всіх регіонах. Найбільша підтримка спостерігається щодо змін у парламенті, а меншість громадян висловлює бажання змінити Президента.

Українське суспільство активно прагне до змін у політичному керівництві після періоду військового конфлікту.

«Україна є яскравим прикладом “ефекту гуртування довкола прапора”: хоча підтримка дій центральної влади поступово знижувалася перед початком 2022 року, проте після широкомасштабного вторгнення населення “розставило пріоритети” і наразі ми бачимо загалом високу підтримку дій влади — для досягнення Перемоги. Разом з цим це не знімає наявне бажання українців до оновлення влади, до приходу більш чесних і компетентних управлінців на різних рівнях», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.

Громадяни сподіваються, що оновлення влади допоможе реалізувати амбіційні соціально-економічні цілі та зміцнити довіру до державних інституцій.

Дослідження проводили упродовж 26 травня-5 червня 2023 року КМІС методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 1029 респондентів старше 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Читати також:

  • За останні 10 років ситуація з гендерними упередженнями не покращилася, свідчить дослідження ООН. Дев’ять із десяти людей обох статей мають глибокі упередження щодо жінок — показник не змінився за десятиліття. Серед 38 країн, у яких проводили дослідження, щонайменше одне упередження щодо жінок мають 84,6% опитаних. За 10 років їхня частка зменшилася лише на 2,3%.
  • Попри війну близько третини українців задоволені своїм життям. Серед представників бізнесу показник становить 44%. Найкращі оцінки рівня життя надає молодь віком до 25 років і жителі Києва.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.