fbpx

НОВІ ІМЕНА

Можна мріяти, але варто спробувати
«Нові імена» – це серія історій про людей культури, які шукають нові змісти і форми. Про творчу самореалізацію. Про натхнення і для натхнення. Наші герої працюють у дуже різних сферах: це і моушндизайн, і віджеїнг, й андеграундна музика, і ремесла, й організація фестивалів, і фотограмметрія, і 3D-анімація, й ілюстрація, і стрітарт, і соціальна реклама. Ми називаємо їхні імена «новими» не тому що вони початківці у своїй справі (усі по-різному: хтось справді тільки розпочав, а хтось уже понад 10–15 років у галузі), а тому що те, чим займаються наші герої, – щось нове: новий погляд на традицію, нові для України формати і акценти, новий спосіб говорити на складні теми. Гайда дивитися і читати, а тоді реалізувати і свої творчі ідеї.
Тимур Кухарець – проєктний менеджер у IT, засновник некомерційного онлайн-радіо Sound Travel Radio, що фокусується на українській андеграундній музиці, та любительського кіноклубу Metaphysical cinema.
01
Тимур Кухарець
Я думаю, що саме в комунікації, відкритті нового, обміні енергією, інформацією і досвідом полягає сутність нашого життя. Кожним своїм проєктом я намагаюся спілкуватися зі світом – і це і є моя головна мета.
Можливості завжди є і їх завжди достатньо: не більше і не менше. Потрібно змінювати «оптики«, дивитися під різними кутами; знаходити те, що цікавить, щоб бачити їх. Думаю, якщо всі ми будемо рухатися в цьому напрямку — то все у нас попереду. І в нас вже щось є.
Олена Джуріна – віджейка, медіахудожниця, перформерка, організаторка та співорганізаторка мистецьких заходів та подій.
02
Олена джуріна
Роль митця в тому, щоб бачити красу і передавати можливість бачити її іншим, бути провідником, який може допомогти побачити цю красу. Я хочу створювати гармонічні світи і розширювати їх до можливих меж.
Роман Борозенцев художник, медіахудожник та моушндизайнер. Працював над рекламною кампанією у 3D для Huawei, брав участь у зйомці рекламного ролику для Tesla, розробляв дизайн футажів для LED-екрану харківської новорічної ялинки.
03
Роман Борозенцев
04
ганна москальченко
Ті люди, які хочуть щось створити, повинні пам’ятати, що в нас тільки одне життя. Тож, якщо ми виконуємо роботу, яку ми не любимо, то який сенс із цього витраченого часу? Якщо ви робите від серця – то все вдасться.
Ганна Москальченко – керамістка, у минулому – проджект-менеджерка в IT. Зараз має магазин на Etsy, працює у власній майстерні, проводить майстер-класи та коворкінги.
05
вероніка склярова
Важливо не фокусуватися на академічних знаннях, а шукати моменти, які будуть драйвити, і копати туди, де, на твою думку, тебе не вистачає. Я дотримуюся позиції «Якщо тобі щось не подобається – бери і змінюй». Власне, саме так я і дію.
Вероніка Склярова – культурна менеджерка, програмна директорка, продюсерка незалежних проєктів, лекторка та культурна журналістка. Зараз – продюсерка київського театру DollMen та програмна директорка Parade-fest.
06
ірина гарькавець
Мені здається, саме зараз і надалі креативні люди, які перетворюють світ на щось інше, пропонують інші точки зору та «нове» бачення, є дуже необхідними і будуть займати головні позиції в нашій історії надалі.
Ірина Гарькавець – художниця, займається ілюстрацією та анімацією; вивчає 3D, моушндизайн, рекламу, віджеїнг, AR та VR. Учасниця багатьох національних конкурсів, авторка декількох мультфільмів.
Я хочу створити власну гру. Важливо зібрати хорошу команду, і тоді мрія — це лише питання часу. Я вважаю, що саме на роботі в цій індустрії, в оточенні творчих людей можна створювати щось нове, цікаве та якісне.
Сергій Рудавін фотограмметрист. Займався оцифровуванням харківських мистецьких галерей, розробляв магніти з AR, працював над створенням 3D-моделі пам’ятника Шевченку для AR-листівок Pocket City. Має свою платформу для продажу 3D-моделей.
07
сергій рудавін
08
Настя худякова
Якщо ідея прийшла саме до твоєї голови – це означає, що Всесвіт дарує тобі цю ідею і накладає на тебе відповідальність за її реалізацію заради якоїсь високої цілі. Я вважаю, що мистецтво може змінювати світ, а творчість змінює свідомість людей.
Настя Худякова – художниця-муралістка, викладачка художньої майстерности, авторка найбільшого муралу в Україні, учасниця багатьох фестивалів та резиденцій.
Насправді знання вже існують, і важливо те, як ти переживаєш щось всередині себе і що нового із цього створюєш. Саме в цьому полягає роль митця – знаходити і відтворювати це. І тоді це буде щось дійсно авторське, щось твоє.
Лада Сабова режисерка реклами та співзасновниця проєкту Zakadrovka, що розвиває ком’юніті харківських кіношників; режисерка багатьох соціальних роликів про дискримінацію.
09
лада сабова
10
сергій тарасов
Робити як усі – це не дуже арт. Це як йти протоптаною стежкою: коли йдеш нею – вже не думаєш про саму стежку, вона сама тебе веде. А коли доводиться шукати шлях, стаєш уважним, оглядаєшся, думаєш, у якому напрямку краще піти.
Сергій Тарасов – спеціаліст з металів, майстер з виготовлення ювелірних виробів. Працював над створенням ювелірного бренду з нуля для американського ринку.
Над проєктом працювали:
Координатор проєкту: Сергій Прокопенко
Креативний продюсер; оператор: Ярослав Устіч
Інтерв’юерка: Наталія Попова
Монтажниця, операторка: Тетяна Кондратюк
Редакторка: Олена Руда
Звук: Надія Дігалевич
Дизайнери: Максим Гармаш, Катерина Ткачова
Сподобались історії?
Підписуйся на наш ютуб-канал, Там ще багато чого цікавого!
Історія прочитана, тож тепер час стати частиною нашої спільноти.
Усе, що ми робимо, – від людей для людей. Наразі ми розвиваємо чат патреонів з редакцією. Там можна пітчити ідеї статей, ділитися фідбеком та радитися про наступні історії на сайті, напряму спілкуватися з нашою командою.
На каналі ми будемо знайомити вас
із Gwara Media і її мешканцями.
+