Колишній командир 125-ої бригади ТРО Артур Горбенко розповів, що під час травневого наступу один з їхніх батальйонів був укомплектований лише на 50%, інші — до 70%.

Таку інформацію він повідомив в інтервʼю Українській правді.

За його інформацією, два штатні батальйони 125-ої бригади ТРО за пару місяців до Харківщини вийшли з Кремінського напрямку, де були в боях на передньому краї. 

Третій батальйон був стрілецьким, це 415-ий батальйон однієї з бригад, він зайшов на Харківський напрямок після боїв у районі Бахмута, де був досить серйозно побитий противником. 

І четвертим був 172-ий батальйон вінницької ТРО, який на той момент ще не воював жодного разу, тобто не мав бойового досвіду.

Укомплектованість вінницького батальйону була найбільшою – понад 70%. Два штатних 125-ої бригади були заповнені на 60%, а стрілецький 415-ий – на 50%.

При цьому штатна структура батальйонів ТРО така, зазначив Горбенко, що тяжкого озброєння в них немає. Наймогутніший вогневий засіб – 82-мм міномет, батарея, а в стрілецькому батальйоні, за штатним розписом, її теж не було. У них був лише взвод з двома мінометами. 

«Єдине, що було в нас на посиленні – це п’ять гармат і три танки. Це одна гармата, яка мала закрити 10 км, і один танк, який мав закрити 15 км», — пояснив екскомандир 125-ої бригади.  

Попри це, він підкреслив, інформація про те, що у травні росіянам вдалося «прорвати фронт» — неправда. Офіційна позиція, яку озвучив представник Генштабу: в перший день наступу на Харківщину противник мав тактичний успіх і це все, підкреслив Горбенко.

Що відомо про події травня?

5 травня аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська перекидають війська до Курської області і готують угруповання для наступу на Харків. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Москва, зокрема, передислокувала батальйон 76-ї повітряно-десантної дивізії до Курської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що в Белгородській, Курській і Брянській областях російські військові стягнули близько 50 тисяч осіб у складі Північного угруповання військ.

12 травня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський сказав, ситуація на Харківщині суттєво загострилася , бої тривають. Мовіа йшла про Куп’янський, Сіверський, Лиманський, Покровський напрямки, де тривали гарячі бої. Тоді ж Головнокомандувач зазначив, що в одних районах військо РФ має частковий успіх, в інших — Сили оборони витісняють росіян та покращують своє тактичне положення.

За інформацією Укрправди, росіянам вдалося перейти державний кордон одразу на двох напрямках – села Липці й міста Вовчанськ через «найпоширенішу версію подій, яку журналісти чули від військових на Харківщині в перші дні наступу: один із підрозділів ТРО, найімовірніше – зі Львівщини, надто швидко відступив». 

Однак вже 14 травня, за оцінкою американського Інституту вивчання війни (ISW), темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області сповільнився.

На сьогодніщній день наступ вважається зупиненим, а ситуація контрольоапною ЗСУ.

Читайте також