За даними НАБУ, нардеп пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів США.
Детективи Національного антикорупційного бюро завершили слідство відносно двох народних депутатів, які намагалися дати хабар очільнику Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури. Один з них – голова вченої ради одного з університетів Харкова.
«У серпні 2023 року нардеп, член комітету з питань антикорупційної політики, звернувся до топпосадовця Державного агентства відновлення з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. За це пообіцяв неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тис. дол. США, а згодом надав її частину у розмірі 0,39 біткоїна, що на той момент дорівнювало 10 тис. дол. США», – йдеться у повідомленні.
У той самий час, інший народний депутат, за сумісництвом власник великого будівельного та аграрного бізнесів, звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду.
Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії. Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав топпосадовцю Державного агентства відновлення обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол.
У бюро інформують, що операція з викриття проходила у співпраці з керівництвом Міністерства та Держагентства під контролем детективів НАБУ і прокурорів САП.
Хабар Одарченка
21 листопада Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.
Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».
Разом із тим нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».
Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.
22 листопада ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень.
Андрій Одарченко
Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор.
У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.
29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.
Також в.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради вишу.
«Звісно, він — людина дуже дієва й багато робить для університету. Я вважаю, що це навіть не обговорюється», — відповів Кудряшов на запитання журналістки щодо доцільності роботи Одарченка в університеті.
Читайте також
- Верховна Рада припинила повноваження нардепа Дмитра Шпенова.