Це вже двадцять сьома Конференція ООН зі зміни клімату. Хоча Україна й раніше брала участь у ній, але свій павільйон представить уперше.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Україна на СОР 27 вперше матиме свій павільйон і представить низку ініціатив, пов’язаних із повномасштабним вторгненням росії. Протягом двох тижнів запланована велика кількість івентів і розгляд багатьох питань, починаючи від цифровізації і закінчуючи ініціативами у лісовій галузі, які мають запобігати зміні клімату», – йдеться в повідомленні.

Павільйон поділений на три смислових блоки, а в центрі – інсталяція у вигляді вирви від снаряда. Це те, що ми бачимо щодня на українських землях. Всередині вирви понад п’ятсот кубів з шістнадцятьма видами українських ґрунтів як нагадування про великий потенціал України та її важливість для світової продовольчої стабільності.

Павільйон розроблено агенцією Gres Todorchuk у колаборації з архітектурним офісом «Форма», щоб показати згубний вплив війни на весь світ та заручитися підтримкою відродження країни. 

Серед основних ініціатив Міндовкілля – почати діалог з країнами світу про можливість розробки спільних підходів оцінки збитків довкіллю від воєнних дій, провести переговори, які дозволять отримати доступ до міжнародних екологічних фінансів та обговорити ринкові й неринкові механізми регулювання викидів парникових газів.

Ще одна ініціатива, яку представить Україна – це питання так званих зелених зернових коридорів.

Презентація павільйону відбудеться 7 листопада в Шарм-ель-Шейху в Єгипті. Конференція триватиме до 18 листопада.

Нагадаємо, що Метрополітен-опера вперше в історії замовить написання опери українському композитору.