Наразі вже повністю відновлено систему опалення, водопровід та каналізацію. На 80% виконані роботи з відновлення фасаду.
Навчальний заклад у Мерефі планують відновити до кінця серпня 2024 року. Загальна вартість ремонту становить 69,5 мільйона гривень. Його було зруйновано під час ракетної атаки у березні 2022 року. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
«Плануємо закінчити роботи тут до початку нового навчального року. Окрім того, створюємо безбар’єрне середовище – облаштуємо підйомник для маломобільних груп населення, зробимо нульовий поріг на рівні підлоги тощо. Це буде сучасний освітній простір», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Уже частково виконані роботи з установки гіпсокартону, підшивки стелі. Встановлені вікна та двері, також на 80% виконані роботи щодо заміни електромереж. Протягом місяця будівельники планують закінчити фасад будівлі та перейти до оздоблювальних робіт, благоустрою території.На будівлі вже утеплено фасад, запущена система опалення з жовтня минулого року. Завдяки благодійникам вдалося закупити нові меблі та техніку, якою наразі користуються діти під час онлайн-навчання.
Мереф’янський ліцей постраждав внаслідок російської атаки 17 березня 2022 року. Тоді основна будівля закладу була повністю зруйновано, пошкоджено споруду початкової школи. Саме будівлю початкової школи і відновлюють зараз.
«Сюди розповсюдилася вибухова хвиля, яка зруйнувала споруду більш ніж на 70%. Упали дах і стеля, були пошкоджені абсолютно всі вікна, а також – дошки, парти та інше шкільне обладнання», – пригадала директорка навчального закладу Тамара Рижкова.
Також, за словами директорки, вже розроблено проєкт укриття ліцею. Він пройшов експертизу. Сховище розраховане на 400 людей. У майбутньому, якщо відновиться офлайн-навчання діти зможуть навчатися в одну зміну. Під час війни за кордон виїхало понад 100 учнів ліцею, усі вони, стверджують в навчальному закладі, бажають повернутися назад.
Читайте також
- У Харкові завершили будівництво першої підземної школи — фото.
- Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН.