1 березня на Харківщині, а також у Сумській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській та Донецькій областях стартував пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека».

Про це повідомила пресслужба Міністерства реінтеграції.

Мета проєкту — забезпечити доступ до ліків у населених пунктах, де аптеки відсутні або зруйновані, а також альтернативу для придбання медикаментів за ринковими цінами.

У Мінреінтеграції зазначили, що компанія отримала ліцензії на торгівлю ліками та почала приймати замовлення на безрецептурні препарати, в тому числі за програмою «Доступні ліки».

Для замовлення необхідно зателефонувати на гарячу лінію. Препарати доставлятимуть послугою «Укрпошта Експрес» до найближчого відділення. Доставка безплатна. Наразі терміни — до 3 днів між обласними центрами.

У квітні 2017 року Уряд запустив програму реімбурсації «Доступні ліки». Завдяки їй пацієнти з серцево-судинними хворобами, бронхіальною астмою чи діабетом II типу можуть отримувати ліки безплатно або з частковою доплатою, йдеться на сайті МОЗ. З 1 квітня 2019 року програмою опікується Національна служба здоров’я України, яка безпосередньо відшкодовує аптекам вартість відпущених за рецептом препаратів. Це зменшує фінансове навантаження на пацієнтів і збільшує доступність ліків.

Читайте також

  • На Харківщині через обстріл РФ постраждав водій «швидкої»