Станом на 5 жовтня, в обстеженні територій фахівці з ООН допомогли більш як 40 фермерам, повністю розмінували 18 гектарів сільгоспземель.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
Зазначається, першочергово роботи з розмінування здійснюються на об’єктах критичної інфраструктури, лініях електропередач, дорогах загального користування, приватних домоволодіннях та місцях великого скупчення людей. Однак розмінування сільськогосподарських угідь так само триває.
«Внаслідок дій російських окупантів Харківщина вважається однією із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей України. Потенційно небезпечними або замінованими вважається понад 500 тисяч гектарів територій регіону. Для пришвидшення процесу розмінування, потребуємо збільшення кількості піротехнічних розрахунків, спеціалізованої техніки та обладнання. Пріоритетом в розмінуванні залишаються деокуповані території», – зазначив начальник ОВА Олег Синєгубов.
За його словами, аграрії Харківщини отримують фінансову підтримку та насінневий матеріал. Окрім малих та середніх підприємств, допомогу отримують і приватні домогосподарства.
Нагадаємо, у квітні Кабінет Міністрів України затвердив 80% відшкодування вартості послуг державних та приватних операторів з розмінування для аграріїв. Компенсація поширюється як на власні земельні ділянки сільськогосподарського призначення фермерів, так і на орендовані. А на реалізацію програми компенсацій витрат у державному бюджеті на 2024 рік передбачено 3 млрд гривень. Вартість послуг визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.
Загалом процес розмінування сільськогосподарських угідь на Харківщині розпочався лише наприкінці 2023 року та просувається «вкрай повільними темпами», повідомив заступник начальника ХОВА Олег Синєгубов.
За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив Іванов.
У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.
Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.
Читайте також
- У Харкові відкрили центр координації протимінної безпеки — фоторепортаж.