Харківська ОВА з початку повномасштабного вторгнення внесла у систему «Шлях» 6791 особу для виїзду за кордон. Про це у відповіді на запит від Ґвара Медіа повідомили в облвійськадміністрації.

«За період з 24 лютого 2022 року по 28 лютого 2024 року за поданням 333 установ (благодійні фонди, громадські організації, підприємства) вносилися громадяни до інформаційної системи «Шлях» для перетину кордону України», – додають у ХОВА.

Харківська ОВА надала журналісту Ґвари статистику щодо системи «Шлях»:

  • запитів до Харківської обласної військової адміністрації щодо внесення осіб до інформаційної системи «Шлях» – 2095;
  • наказів начальника обласної військової адміністрації «Про узгодження виїзду за межі України» – 451;
  • наказів начальника обласної військової адміністрації «Про скасування узгодження виїзду за межі України» – 4;
  • вихідних листів про надання дозволу на перетин державного кордону – 451;
  • вихідних листів про винесення рішення щодо відмови у перетині кордону – 261.

Під час дії воєнного стану чоловікам-громадянам України віком від 18 до 60 років обмежено виїзд за кордон. Попри це водії-волонтери можуть отримати можливість легально покинути межі України за допомогою системи «Шлях» з метою перевезення необхідного обладнання для сил оборони України.

У березні 2024 року ДСБТ-Укртрансбезпека наказом відключила на три місяці 37 перевізникам доступ до цієї системи через постійні порушення військовозобов’язаними правил перетину державного кордону.

Комісія з питань припинення доступу ліцензіатів до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки ухвалила таке рішення, яке прописане Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року №57.

За даними ДПСУ (Держприкордонслужби України), ці перевізники у період дії воєнного стану були причетні до організації каналів переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон.

До цієї комісії Укртрансбезпеки долучилися представники: Мінвідновлення, Державної регуляторної служби, представник Офісу Уповноваженого ВР з прав людини, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

Читайте також

В Україні до відповідальності притягнули понад тисячу ухилянтів. За минулий рік в Україні до відповідальності притягнули 1 274 військовозобов’язаних, які ухилялися від мобілізації. Це третина від усіх обвинувачених від самого початку війни у 2014 році.