На Харківщині продовжуються роботи з впровадження програми безбар’єрного простору. Наразі реалізовано 60% у 56 громадах області. Решта 36% громад не змогли розпочати реалізацію програми через перебування в зоні активних бойових дій.

Про це під час брифінгу 2 вересня повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури ХОВА Антон Коротовських.

Впровадження програми безбар’єрного простору наразі реалізовано у 56 громадах, що становить 60% від загального числа. Решта 36% громад не змогли розпочати реалізацію програми через перебування в зоні активних бойових дій.

Раніше, 2 липня, Харківська міськрада ухвалила рішення про створення департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища. Харків став першим містом в Україні, де реалізується ця програма.

До основних флагманських проєктів увійшли:

  • Реконструкція центральної частини міста Пісочин з облаштуванням пішохідних тротуарів, тактильної плитки, зон паркування та понижених тротуарів для забезпечення зручного пересування.
  • Відновлення Ізюмської ЦМЛ Піщанської Богоматері. Наразі на одному з об’єктів уже проведено всі відновлювальні роботи щодо безбар’єрності.
  • Центр Дія в Мерефі, що повністю адаптований для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Тут також надають послуги для осіб з порушенням зору та слуху.

«Роботи з влаштування безбар’єрності у центральній частині Пісочина охоплюють 1700 метрів пішохідних тротуарів, 41 ділянку із влаштуванням тактильної плитки, 13 зон паркування із вказаними місцями паркування, а також ділянки з пониженим тротуаром для забезпечення зручного пересування пішоходів. Також планується влаштування тактильних плиток на ділянках тротуарів біля багатоповерхових будинків. Усі ці проєкти ще мають бути затверджені експертизою», — зазначив Антон Коротовських.

Наразі, реалізацію програми у Пісочині відтерміновано до 2025 року через відсутність достатнього фінансування. У майбутньому планується відновлення робіт із залученням коштів від донорів.

Нагадаємо, люди з інвалідністю в Україні головним дискримінаційним моментом уважають мобільність – можливість вільно пересуватись за межами помешкання та неможливість доступу до об’єктів публічного простору. 

Читайте також