Також через обстріли є нові відключення енергоінфраструктури.

У Куп’янському районі на Харківщині через бойові дії було пошкоджено газопроводи. Без газопостачання залишилось 14 абонентів. Про це сьогодні, 5 липня, повідомили у Міністерстві енергетики.

Також у Харківській області за минулу добу енергетикам вдалося заживити 1943 абоненти, які знеструмлювалися через російські обстріли. Однак через бойові дії є нові відключення. На ранок 5 липня залишаються знеструмленими 37,4 тисячі абонентів у 107 населених пунктах.

Нагадаємо, що 22 червня армія РФ здійснила масовану атаку на енергетичні об’єкти, є пошкодження обладнання та поранені працівники. Після обстрілів збільшення обсягів обмежень електропостачання наразі не планується.

Ситуація в енергетиці залишається складною після восьми російських масованих атак на українську енергосистему.

«Через дефіцит генерації будуть діяти графіки погодинних відключень споживачів. Наразі у зв’язку з останніми обстрілами збільшення обсягів обмежень споживачів не планується. Графіки відключень будуть застосовуватися з 16:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено», – йдеться в повідомленні.

Наразі діють графіки з погодинного відключення світла. У Харкові та області вже оновили графік з 29 червня по 5 липня.

Раніше також повідомлялось, що на частині прифронтової території України не вимикатимуть світло через важку гуманітарну ситуацію і загрозу життю. Цей план поки знаходиться на стадії розробки Кабміном, тож терміни та список конкретних зон поки лишаються невідомими. Однак, за словами голови «Укренерго», інформацію слід очікувати вже найближчими днями. Крім того, у Харкові через обстріли червня було знеструмлено 1,4 тисячі абонентів.

Читайте також

  • Росія знищила всю генерацію Харкова — мер Терехов. Армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста Харкова, про це він повідомив під час Ukraine Recovery Conference в Берліні. За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, таких як ЄБРР та ЄІБ, і це життєво необхідно взимку, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання.