У селищі Печеніги на Харківщині 22 січня відкрили перший в районі освітній підземний простір. Він розрахований на 150 дітей одночасно. 

Про це журналістам Ґвара Медіа повідомили у благодійному фонді savED.

У просторі є п’ять навчальних кімнат, одна з яких призначена для проведення арттерапії з дітьми. Вони оснащені меблями, технікою, дидактикою і мінібібліотекою. 

Благодійники розповідають, що у громаді наразі навчається 750 дітей, понад 400 з яких – у Печенізькому ліцеї. Через безпекову ситуацію та руйнування внаслідок бойових дій навчання офлайн у селищі неможливе, тому тут вирішили побудувати простір під землею.

«Нам вдалося перетворити старий занедбаний підвал у справжні підземні класи, які є затишними і яскравими, тобто схожими на місце для уроків, а не просто приміщення для перебування під час повітряної тривоги.»,— каже співзасновниця фонду savED Анна Пуцова. 

Стан укриття до ремонту / Фото: savED
Стан укриття до ремонту / Фото: savED
Підземний освітній простір після ремонту / Фото: savED
Підземний освітній простір після ремонту / Фото: savED

Загальна вартість облаштування простору – понад 3,4 мільйона гривень. За цю суму вдалося зокрема встановити нову електричну мережу, систему вентиляції, водопостачання, водовідведення та опалення. Близько 300 тисяч виділили з місцевого бюджету, решта – кошти благодійників.

Простір доступний для школярів з усієї громади. Директорка Печенізького ліцею Оксана Помиляйко каже, що заняття будуть проводити у кілька змін у змішаному форматі. Для учнів 1-4 класів, які навчалися у школі лише дистанційно, андеграундні активності в укритті – перший в їхньому житті системний досвід освітніх занять офлайн. 

Урок в навчальному підземному просторі в Печенігах / Фото: savED

«Ми спеціально повернулися в Печеніги з Німеччини, куди поїхали від війни, саме заради того, аби син пішов до української школи. Нарешті він має офлайн-заняття, але це дуже незвично для малечі, їм поки важко концентруватися», — розповідає мама другокласника Оксана Дроздова, яка працює в Печенізькому ліцеї учителькою.

Нагадаємо, у Харкові планують побудувати ще три підземні школи, оскільки в місті наразі перебуває 53 тисячі школярів, а запит на комбіноване навчання серед батьків є високим.

Читайте також