За 10 місяців піротехніки знешкодили майже 65 тисяч вибухонебезпечних пристроїв.

Протягом 28 червня піротехніки ДСНС обстежили біля 4,7 гектарів території у Харківській області. З них 3640 кв.м. за допомогою машин механізованого розмінування. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

За добу саперам вдалося:

  • Оглянути 4,5 км ліній електропередач у Харківському, Ізюмському, Куп’янському, Богодухівському та Чугуївському районах області. 
  • Виявити та знешкодити 93 одиниці ворожих мін, вибухівок та боєприпасів. 

«Починаючи з 8 вересня 2022 року, піротехніки ДСНС обстежили близько 2850 га території, 277 км автомобільних доріг, 2033 км ліній електропередач, 159 км залізничних колій та 190 км газопроводів», – ідеться в повідомленні.

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.