Блогерці та пропагандистці Анастасії Рублевській повідомили про підозру за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (ч.1 ст. 110 КК України).

Про це стало відомо із сайту Офісу Генпрокурора України.

Торік у липні пропагандистські російські ЗМІ представили блогерку, як керівницю пресслужби так званого «голови військово-цивільної адміністрації Харківської області» Віталія Ганчева.

Що відомо про Анастасію Рублевську?

Працювала в Луганську в пресцентрі місцевого вузу, зокрема, це були публікації про заходи, направлені на проведення інформаційних війн в умовах війни, пише ХАЦ.

У Харківській області Рублевська з’явилася разом із Ганчевим. На початку березня 2022 року, вона запустила Youtube-канал, на якому зібрала 14 тисяч підписників та запустила телеграм-канал, на якому було більш як 10 тисяч читачів.

У вересні, після контрнаступу української армії, роботу каналу призупинили. З того часу нові відео на Youtube та публікації в телеграмі перестали з’являтися. Лише на початку 2023 року на каналі Рублевської почали знову з’являтись нові відео.

З березня по вересень минулого року блогерка займалася пропагандою росіян на окупованих на той момент територіях Харківської області. Зокрема, у березні пропагандистка робила сюжет із Козачої Лопані, допомагала розповсюджувати фейки та ІПСО російської пропаганди, у яких безпідставно звинувачувала ЗСУ в обстрілах населених пунктів.

Також Рублевська їздила у Вовчанськ, після чого переїхала і працювала на окупантів у Куп’янську, де вони зробили так звану «столицю Харківської області». А вже у вересні виїхала на територію Росії та неконтрольовані Україною території Луганської області.

У тексті підозри вказано, що кримінальне провадження відносно 23-річнох мешканки Луганську Анастасії Рублевської було зареєстровано 21 березня 2023 року щодо розповсюдження матеріалів із закликами зміни меж території та державного кордону України.

В одному з відео були такі висловлювання блогерки: «С днем российского триколора. Растягиваем на площади Купянска флаг российской федерации». Також на відео були ще висловлювання чотирьох осіб, які вітали зі «святом прапору росії» та раділи «поверненню додому».

Відповідно до висновку судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи від 17 лютого 2023 року, у цьому сюжеті з вираженою позитивною конотацією як у мовленні самої Рублевської, так і інших учасників ролику, зображено святкування дня прапору РФ, що створює позитивну характеристику Росії, а окупація РФ частини України висвітлюється як правильне рішення.

  • Суд у Харкові виніс вирок програмісту-колаборанту, який публічно виправдовував агресію РФ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.