Міністерство закордонних справ закликало іноземну спільноту використовувати правильне формулювання при висвітленні військових подій.

На офіційній Твіттер-сторінці державного органу опублікували пост, де просять змінити формулювання «war in Ukraine» (війна в Україні) на «war against Ukraine» (війна проти України). Таким чином, іноземці перестануть просувати російські наративи про нестабільність ситуації всередині країни та наявність двох розбратаних таборів.

Формулювання «війна проти України» безпосередньо вказує на факт військової агресії з боку РФ, відображає якою ціною та жертвами країна виборює свою свободу. Саме воно було використане Генеральною асамблеєю ООН у резолюції від 2 березня 2022 року. 

«Тільки це формулювання точно вказує на те, що ця війна, а також її руйнівні людські та економічні втрати спричинені російською агресією проти України», — наголошують у МЗС.

Продовжуючи використовувати словосполучення «війна в України», ЗМІ та політичні фігури сприяють просуванню російської пропаганди, породжують нерозуміння ситуації та вводять людей в оману, кажуть у відеозверненні.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.