Реабілітаційний центр «Маленький принц» — місце взаємної терапії людей та котів із зони бойових дій, врятованих Animal Rescue Kharkiv. Журналісти Ґвара Медіа відвідали центр, аби дізнатися, як тварини допомагають людям, а люди — тваринам.
«Ми займаємося реабілітацією і котів, і людей. Усі коти, яких ви тут бачите, прибули з зони бойових дій: з лівобережжя Херсонщини, Донецької області, тепер ще з Вовчанська й Куп’янська», — каже керівниця реабілітаційного центру «Маленький принц» Олена Яковлева.
Зараз у реабілітаційному центрі перебувають близько 200 котів. Окрім них, тут є й акваріумні риби, евакуйовані з зоомагазину, яким володіла Олена в Костянтинівці Донецької області. Через бойові дії приміщення на Донеччині стало непридатним для утримання тварин, тож жінка переїхала до Харкова.
Реабілітаційний центр відкрився 15 серпня, з того часу понад 20 працівників тут доглядають тварин.
«Котики у стресі. Вони покинуті господарями й часто залишаються зачиненими у своїх будинках. Деяких котів, подеколи навіть з кульовими пораненнями й обгорілих, наші волонтери ловили просто на вулиці», — розповіла Олена.
Погладжування котів знижує рівень стресу та тривоги, завдяки виділенню в організмі людини окситоцину — гормону, який знижує рівень кортизолу (гормону стресу). Зокрема коти можуть стати джерелом емоційної підтримки, особливо для людей, які відчувають самотність. Муркотіння кішки також має заспокійливий ефект.
«Наша ціль — допомогти людям знайти собі котика, а котику — дім. Приходьте проводити час із котами й вибирати улюбленців з 13 години до 19 в будь-який день», — каже Олена Яковлева.
Найкраще реабілітація для котів, говорить Олена, минає удома й в колі людей, які їх люблять. Якщо можливості забрати кота додому немає, в реабілітаційний центр може прийти будь-який охочий, адже цим тваринам важливо бути в контакті з людьми.
Також для відвідувачів реабілітаційного центру працює кав’ярня, заробіток з якої йде на евакуацію та утримання тварин.
Нагадаємо, з початку російського наступу на півночі Харківщини волонтери громадської організації «Порятунок тварин» евакуювали з Вовчанського та Липецького напрямку понад 500 тварин.
Читайте також
- Порятунок тварин із Вовчанська: як працюють волонтери — ВІДЕО
- До харківського екопарку повернули двох білих тигрів
- «Клонуємо ДНК і створюємо штрих-код». Олександр Зіненко про баркодинг, науку в Харкові та гадюк