Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що оскаржуватиме рішення суду, оскільки кожен громадянин України повинен володіти державною мовою. Зокрема, це стосується держслужбовців.
«Ми відстоюємо права громадян України на інформацію та послуги державною мовою незалежно від сфери, де відбулося порушення: чи це соцмережі, чи це обслуговування, чи публічні виступи», — зазначив він у коментарі Громадському.
Що сталося?
Київський райсуд Харкова скасував штраф у розмірі 3400 гривень для міського голови Ігоря Терехова за ведення соцмереж російською мовою, який був накладений за порушення мовного законодавства. Йдеться у рішенні Київського райсуду Харкова від 10 квітня. Воно набере чинності, якщо ніхто не оскаржить протягом 10 днів після проголошення.
Суд відхилив постанову уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя. Зокрема, зазначив про складення документа без присутності позивача, тобто Терехова. А також без його попереднього виклику для складання документа та можливості надати пояснення та зауваження.
«При проведенні перевірки за застосуванням державної мови позивачем як посадової особи Харківської міської ради, складанні протоколу про адміністративне правопорушення, підготовки, розгляду справи та прийнятті спірної постанови, допущені порушення, які не можуть вважатися суто формальними, а є достатніми для судового захисту прав позивача шляхом скасування спірної постанови», — йдеться у рішенні суду.
Крім цього, Терехов стверджував, що його сторінки у Facebook та Telegram не є інтернет-представництвами органу місцевої влади чи мера Харкова — він нібито веде їх як «публічна, а не посадова особа». Втім, міський голова почав вести свої сторінки українською мовою після постанови про порушення мовного законодавства.
Раніше Терехова оштрафували на 3400 гривень за виступ недержавною мовою на телебаченні.
- Харків — перша столиця України. Пояснюємо, що не так із цим міфом.
Підтримуйте українське кіно та підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, дивіться на YouTube та TikTok.