Український парламент у другому читанні ухвалив 303 голосами законопроєкт №9559, який збільшує можливості підтримки місцевими громадами сил оборони України в період дії воєнного стану. Про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.

«Нарешті прийнято №9559д, який дозволяє місцевим радам фінансувати підрозділи сил оборони на період воєнного стану. Дякую колегам з профільного Комітету за лідерство в цьому питанні», – додає Железняк.

Проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» пройшов два читання у парламенті та має бути переданий на підпис президенту.

У пояснювальній записці вказано, що:

  • ухвалення закону має на меті розширення повноважень органів місцевого самоврядування з фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони України, забезпечення можливості призначення сільського, селищного, міського голови на посаду начальника відповідної військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) без звільнення із займаної посади;
  • можливостей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою, бути призначеними на посади в інших органах державної влади та місцевого самоврядування, військових адміністраціях, юридичних особах публічного права, розширення організаційної спроможності керівництва обласною радою в умовах воєнного стану при вакантності посади голови цієї ради;
  • надання можливостей проводити дистанційні засідання місцевих рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, постійних депутатських комісій.

У Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» тепер з’явилися повноваження сільських, селищних, міських рад із надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану, а також затвердження місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони.

Раніше місцеві громади, які хочуть передавати кошти силам оборони стикалися з проблемою, що в Бюджетному кодексі України відсутні положення, які б прямо дозволили здійснювати видатки з місцевих бюджетів на заходи, спрямовані на посилення обороноздатності і безпеки держави: закупівлю товарів, робіт і послуг в інтересах військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань.

Про ці складнощі журналістам Ґвара Медіа розповідав селищний голова Близнюків Геннадій Король. Він зазначав, що  вже отримував роз’яснення з мінфіну, військово-цивільної адміністрації та від прокуратури, тому в громаді були змушені скасувати оборонні публічні закупівлі.

На цю тему

У Богодухові на Харківщині придбають засоби РЕБ за майже 1 млн грн. Виконком Богодухівської міської ради опублікував публічну закупівлю на придбання мобільних засобів радіоелектронної боротьби для добровольчого формування місцевої тергромади за 948 тисяч гривень.

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Прикордонна з РФ Дергачівська громада передала на ці потреби близько 12% бюджету 2024 року.

У селищній раді Великого Бурлука закупили 16 засобів радіоелектронного захисту Оберіг PRO за 2 500 000 грн. Така система РЕБ коштує 159 600 гривень та приглушує лише сигнали, що надходять від вхідного джерела, що дозволяє уникнути непередбачених завад, незалежно від їх походження.