У травні 2022 року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило сайт і мобільний додаток «ЕкоЗагроза», де можна дізнатись про стан повітря, води, ґрунту та інше довкілля.

Про це нагадала Харківська міська рада.

Так, два роки тому, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило сайт і додаток «ЕкоЗагроза», завдяки якому можна дізнатись про стан довкілля. Дані містяться на моніторинговій інтерактивній мапі.

Для повідомлення про екологічні загрози в додатку доступна функція виклику екстрених служб.

Як приклади екологічних загроз, Міндовкілля наводить наступне:

  • горіння військової техніки;
  • пожежі в лісі;
  • розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму;
  • викид отруйних речовин у повітря (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота тощо).

Перейти на сайт «ЕкоЗагроза» можна за цим посиланням. Додаток в смартфоні доступний через GooglePlay та AppStore.

Нагадаємо, Харківщина серед областей, які найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише з початку року Харківщина зазнала 192 лісові пожежі на площі майже 9 тис. га. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування.

Як результат — регіон також втратив значну частину природно-заповідного фонду через війну з Росією — 108 об’єктів перебуває в окупації, 63 – безпосередньо в зоні ведення активних бойових дій. Крім того, ще однією ціллю для російських обстрілів є і поля в Україні. Лише за минулий тиждень росіяни пʼять разів обстріляли земельні поля Харківщині, що спричинило знищення пшениці загальною площею на 75 га. Мова йде про хлібні поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

За словами начальника ГУ ДСНС в Харківській області Артема Астахова, росіяни навмисне обстрілюють засіяні поля та ліси Харківщини.

Читайте також