Служба безпеки оголосила підозру 38-річній мешканці села Старовірівка Куп’янського району за роботу в незаконно створеній окупантами школі.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

Слідством встановлено, що жінка в серпні 2022 року обійняла посаду «и.о. директора» в незаконно створеному окупантами закладі освіти — «Государственном бюджетном образовательном учреждении «Средняя общеобразовательная школа с. Грушовка».

Підозрювана мала збирати списки вчителів, які були згодні співпрацювати з російською окупаційною адміністрацією та призначати їх на посади, проводити діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора, розповів речник.

За даними правоохоронців, за вказівкою підозрюваної в новому навчальному році ведення освітнього процесу в ліцеї повинно було здійснюватися виключно російською мовою, а оцінювання знань учнів — за 5-бальною системою, що використовується в Росії.

Слідчі дізналися, що напередодні нового навчального року жінка встигла отримати від окупантів партію свіжонадрукованих російських підручників із навчальних предметів «Русский язык», «История России», «Обществознание» тощо. Ці підручники несли викривлену й неправдиву інформацію, зокрема заперечували українську національну ідентичність і державний суверенітет.

Напередодні деокупації Харківщини підозрювана виїхала на непідконтрольні території.

Наразі за матеріалами СБУ жінці заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти).

Читайте також

  • Дві мешканки Куп’янського району отримали підозру у співпраці з росіянами