Маніпуляція. У Харкові розширюють мережу військкоматів

Маніпуляція. У Харкові розширюють мережу військкоматів

Василина Гав'як - 04 Квітня 2024 | 13:52

Мережею шириться інформація, що нібито у Харкові розширюють мережу військкоматів, відкриваючи рекрутингові центри, де примусово мобілізуватимуть людей. Чи дійсно це так та який зв’язок між військкоматами та рекрутинговими центрами — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити чи дійсно у Харкові для примусової мобілізації відкривають рекрутинговий центр, який є нібито ланкою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду.

«Гайки дедалі сильніше закручуються, але при цьому харківська влада каже, що активізації бойових дій не очікується. При цьому факти свідчать про зворотне людей готують як “живий щит”», – дописують автори.

скриншот допису з Telegram-каналу «Укропский фреш»

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис. Так, у харківському ЦНАПі 2 квітня справді запрацював (архів) другий Центр рекрутингу. Проте зауважимо, що рекрутинговий центр це не військкомат, між ними є принципова різниця.

Уповноважений представник Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець в інтервʼю для «Суспільне» наголосив (архів), що рекрутинговий центр — це цивільне середовище.

«Ми одразу вирішили відкривати такі центри в ЦНАП. Тобто там, де надаються адміністративні послуги. Рекрутинг — це про послугу, про добровільний вибір, і саме в цьому є різниця. Адже в рекрутинговому центрі можна отримати послугу, знання й знайти себе в армії. Тут цивільна особа, не військовий, про це розповість.», – повідомив Олексій Бежевець.

скриншот публікації на сайті Суспільне Запоріжжя

Посадовець підкреслює, у центрах працюють цивільні, які не мають ніяких показників та норм до виконання плану. І якщо людина стала на цей шлях, то рекрутер супроводжує цю людину поки вона не одягне військову форму.

Олексій Бежевець зазначає, рекрутерам заборонено передавати дані до ТЦК та СП, аби пришвидшити мобілізацію. Також людина, яка прийшла в центр може й не надавати свої дані, а просто запитати, які є вакансії та умови, взяти номер військової частини, де хоче працювати й спілкуватися з військовою частиною.

Більше про роботу рекрутингових центрів читайте в ексклюзивному інтерв’ю Уповноваженого Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець Ґвара Медіа

Отже, російська пропаганда вчергове створила фейк аби дискредитувати мобілізаційну кампанію в Україні. Так, відкриття другого Центру рекрутингу напроти допоможе дізнатися інформацію про вакансії у війську й обрати професію. Рекрутерам заборонено передавати дані до ТЦК та СП, аби пришвидшити мобілізацію. Тому твердження, що відкриття рекрутингового центру суттєво збільшить штат військкомів немає жодного підґрунтя.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.