Ініціативу започаткував фонд RescueNow. Її мета — надати дітям місце, де можна отримати психологічну підтримку, зайнятися творчістю та налагодити міцні зв’язки з однолітками.

Наразі у Харкові доступно два таких простори. Вони обладнані іграшками, різноманітними іграми й аксесуарами для рукоділля. Також проводять майстер-класи від професіоналів: поліціянти, художники, музиканти розповідають про свою роботу. Організатори зазначають, що це дозволяє дітям відволіктися від травми та знайти творче самовираження.

У Харкові відкрили простори «Літокрил» для дітей, постраждалих від війни / Instagram litokryl.now

Крім того, фахівці проводять з малечею щоденні зустрічі, де вони можуть поділитися емоціями й досвідом, зняти напругу і стрес. Це допомагає вихователям краще зрозуміти їхні потреби та надати відповідну підтримку.

«Ми віримо, що кожна дитина заслуговує на безпечне та сприятливе середовище, де вона може зцілюватися та розвиватися. Наш “Літокрил” обладнаний всіма необхідними заходами безпеки, що своєю чергою створює безпечне та комфортне середовище для дітей», — кажуть засновники простору.

У Харкові відкрили простори «Літокрил» для дітей, постраждалих від війни / Instagram litokryl.now

Проєкт «Літокрил» вже надав психологічну підтримку 250 дітям, ще 720 — отримали подарунки на Новий рік. Також ініціатива забезпечила 15 робочих місць для педагогів, психологів і адміністраторів.

Найближчим часом організатори планують відкрити третю локацію в Харкові, а також інших прикордонних містах — Запоріжжі, Херсоні, Сумах, Чернігові.

У Харкові відкрили простори «Літокрил» для дітей, постраждалих від війни / Instagram litokryl.now

Автори проєкту закликають приєднатися до них у підтримці дітей, підписавшись на їхню сторінку на Patreon. Стати патронами «Літокрила» можуть усі охочі — як звичайні люди, так і компанії.

  • В Ізюмі відкрилася локація «Спільно. Точки зустрічі» для підтримки та розвитку дітей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.