Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, у коментарі Ґвара Медіа зазначив, що у 2023 році громада переказала на потреби Збройних Сил України та будівництво фортифікаційних споруд понад 50 мільйони гривень.
З цієї суми, зазначив Беседін, торік на дрони, автівки та інші потреби ЗСУ Куп’янська громада виділила понад 34 мільйони гривень.
У листопаді 2023 року громади Куп’янського району спільно придбали ударний БПЛА для харківської бригади. Це дрон-бомбардувальник українського виробництва, який може долати відстань до 7 кілометрів та переносити вантаж вагою до 10 кілограмів. Його вартість становить майже мільйон гривень.
Будівництво фортифікаційних споруд на Харківщині
Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що будівництво нових ліній оборони та фортифікаційних споруд на Харківщині йде відповідно до встановлених термінів та обсягів робіт, однак утримався від називання конкретних цифр через їхню конфіденційність.
Роботи дійсно масштабні, такого обсягу ми ще не виконували. Зараз [у 2024 році — ред.] лише на старті понад три мільярди гривень виділили на ці потреби.
— сказав Синєгубов.
За його словами, нині підходи до будівництва оборонних споруд набагато глобальніші та передбачають більше бетонних конструкцій, захисних елементів, облаштування підземних комунікацій тощо. Все це необхідно для стійкості фортифікацій і їх збереження в різних погодних умовах.
Він також зазначив, що на будівництво фортифікаційних споруд на Харківщині у 2022-2023 роках як з державного, так і обласного бюджетів було виділено близько 1,75 млрд гривень.
Читайте також
- Начальник Куп’янської МВА: «Наступне рішення — обов’язкова примусова евакуація з Куп’янської громади». Андрій Беседін у коментарі Ґвара Медіа повідомив, що безпекова ситуація в громаді залишається складною з моменту деокупації, 10 вересня 2022 року, тож, ймовірно, там впровадять обов’язкову примусову евакуацію дітей.