ЩО ТАКЕ КОЛІВІНГ?

Колівінг – формат спільного проживання. Від гуртожитку та оренди квартири із сусідами колівінг відрізняється тим, що тут проживають люди, які мають спільні наміри і проводять спільні заходи та вечері.

Це може бути велика квартира, яку спільно орендують стартапери або айтішники. Для людей, які вибирають для себе цей формат, головне – особливе середовище, ком’юніті, спілкування з людьми, близькими по духу.

ОСОБЛИВОСТІ КОЛІВІНГУ

  1. До складу колівінгів входить коворкінг – простір для спільної роботи, комунікації і спілкування, а також для дозвілля. Завдяки складній функціональній структурі мешканці мають доступ до всього необхідного для комфортного життя в одному місці.
  2. Колівінги розташовують або у великих містах, або ближче до природи.
  3. Проживаючи в колівінгу, людина винаймає не просто кімнату, а цілу квартиру, тому що більшу частину часу проводить у загальних зонах: кухні, вітальні. Тут можна поговорити, пограти в настільні ігри, підтягнути англійську мову або влаштувати тематичне свято.
  4. У колівінгах немає двоярусних ліжок, а в одній кімнаті живуть максимум дві-три людини.
  5. У кожної спільноти свої правила.
  6. Тут поважають особистий простір людини. У резидентів зазвичай окремі кімнати (або огороджені частини кімнат), де можна сховатися від сторонніх очей.
  7. Вартість колівінгу часто менша від оренди всієї або частини квартири. У цю ціну також входить робоче місце, комунальні послуги, регулярне прибирання та інші витрати.
  8. Люди, які мешкають тут, працюють у будь-який час доби, не прив’язані до графіку.
  9. У колівінгу може проживати від десяти до ста осіб: різні професії, компанії і життєві погляди.
  10. Колівінги часто спонсують і організовують майстер-класи, лекції, соціальні проєкти та інші спільні заходи.

Теги:

#лайфстайл