Унікальна підбірка з 15 українських фільмів, реліз яких запланований на 2021 рік, хоча багато з них мали вийти ще 2020-го.

Бурштинові копи

Жанр: поліцейська комедія

Патрульний Максим з дитинства мріяв стежити за порядком. Одного разу журналісти застають поліцейського з напарницею у нестатутній ситуації, за що його відправляють у відрядження в селище на Житомирщині, де він пробує порозумітися з колоритними місцевими поліцейськими. Для зйомок стрічки долучилася Нацполіція, а актори пройшли спецпідготовку в Академії внутрішніх справ України.

Вітаємо в затоці

Жанр: документальне кіно

Фільм-погляд режисерського дуету Романа Блажана та Михайла Волкова на маленьке сезонне курортне містечко на півдні України та його мешканців. У стрічці буде показано багато всього: хаос у місцевій політиці, роль жінок, що працює, естетику еклектики. Це документальна робота, підтримана УКФ,  натхненна святковою мікрокультурою та комічними, ностальгічними, а часом й абсурдними історіями мешканців Затоки. 

Наразі фільм на початковій стадії виробництва. Основна частина зйомок запланована на літо 2021 року, а очікуваний реліз – кінець 2021-го або початок 2022-го року.

Вітаємо в затоці Роман Блажан

 

Довбуш

Жанр: історико-пригодницька драма

Фільм мав вийти ще наприкінці 2020-го року, проте пандемія перервала зйомки, які мали розповісти про життя Олекси Довбуша. Події перенесуть глядача в першу половину XVIII ст. у Карпати, щоб дізнатися про долю Олекси, сповнену кохання та боротьби за свій народ. З братом Іваном вони ведуть ватагу опришків, але згодом їхні дороги розходяться.

Стрічка одна з найдорожчих серед українських фільмів – її бюджет становить майже 100 млн грн.

Із зав'язаними очима

Жанр: психологічна спортивна драма

Після війни на Сході молода професійна спортсменка боїв змішаних єдиноборств намагається повернутися до життя, переживши травму. Її нареченого визнано загиблим на війні. «Мій фільм – про можливість пережити травму, коли тебе змушують бути жертвою», – пояснює режисер Тарас Дронь. Зйомки фільму розпочалися без биття тарілки, натомість творча група вирішила посадити дерево наприкінці роботи над стрічкою.

Інший Франко

Жанр: історично-біографічна драма

Фільм, що мав вийти восени 2020 року, тепер заплановано на серпень 2021-го. Це буде історія про сина Івана Яковича Франка, Петра Франка, його життя під час Другої світової війни разом з другом Андрієм Грищуком, яких раніше об’єднував «Пласт», авіація й кохання до однієї жінки.

Зйомки стрічки відбувалися в Києві та у Львові. Творці фільму спілкувалися з онуками Петра Франка, щоб дізнатися історію родини. 

Кіберкухня

Жанр: документальне кіно

Ще одна стрічка Романа Блажана за підтримки УКФ. У фільмі йдеться про жінок-піонерок кіберспорту в Україні. У час, коли інтернет-світ дає змогу приховати ідентичність, творці фільму приносять камери в орендовані квартири та сільські будинки, щоб ближче поглянути на жінок та дівчат, які щодня проводять до 12 годин на тренуваннях в Defense of the Ancients 2 (Dota 2) та Counter Strike: Global Offensive (CS: GO). Усі вони хочуть, щоб їх оцінювали лише за їхні вміння. Щодня ці особистості пробивають скляну стелю, своїм прикладом протоптуючи шлях для наступного покоління молодих геймерок.

Реліз фільму заплановано на жовтень 2021 року.

Кіберкухня Роман Блажан фільми 2021

Клондайк

Жанр: соціальна драма

«Це історія про три дні із життя родини, яка опинилася перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Однією з драматургічних ліній фільму є події, пов’язані з катастрофою літака МН-17 в липні 2014 року», – йдеться на сайті Держкіно в повідомленні про кінець зйомок стрічки у 2020-му.

Легенди Чарівнолісся

Жанр: сімейне пригодницьке фентезі

Ця стрічка – своєрідна історія-казка про 10-річного сироту Марека, з народженням якого пов’язані містичні таємниці, з якими хлопчик має змагатися разом з Воїном, Мольфаром та іншими.

 

Небо-парасолька

Жанр: трагікомедія

Цей фільм – спільний українсько-грецький проєкт, реліз якого запланований на весну 2021-го року. Він розповідає історію молодого італійця з українським корінням, який їде в забуте карпатське село, щоби виконати останню волю матері – розвіяти її прах. Тут живе його дід, колишній клоун, якого з хлопцем поєднує декілька важливих моментів.

Небо-парасолька фільми 2021

Погані дороги

Жанр: драма

Фільм-дебют Наталії Ворожбит поставлений за її однойменною п’єсою та підтриманий УКФ. 

Стрічка складається з п’яти історій про мешканців Донбасу та українських військових, кожну з яких об’єднує тема доріг. Життя людей тут показує, як особисті кордони можуть бути порушені на тлі порушення кордонів державних. За словами режисерки, «Погані дороги» – це жіночий погляд на війну.

Пульс

Жанр: біографічна спортивна драма

Фільм заснований на реальних подіях – історії української чемпіонки Оксани Ботурчук. У стрічці дівчина з невеликого містечка успішно розпочинає свою спортивну кар’єру – вона мріє потрапити на Олімпійські ігри. Раптом стається нещасний випадок. Оксана потрапляє в автомобільну аварію та майже втрачає зір.

Червоний. Без лінії фронту

Жанр: історична драма

Підтриманий УКФ, фільм екранізує перші дві глави роману Андрія Кокотюхи «Червоний» як передісторію до стрічки «Червоний», яка вийшла у 2017-му. 

Події розгортаються у Кременці в 30-ті роки, міжвоєнний час. Студент Данило Червоний повстає проти польської влади, під якою перебуває Західна Україна. 

Під час зйомок були залучені місцеві жителі Кременця.

Я, Ніна

Жанр: драма

Фільм-переможець 11-го конкурсного відбору Держкіно розповідає про Ніну, молоду перспективну зірку телебачення, у якої раптом виявляють рак кісти. Дівчині важко змиритися з тим, що доведеться ризикнути кар’єрою, тому вона нехтує порадами лікарів і власним здоров’ям. 

Окрім кінострічки, «Я, Ніна» – це також книга та проєкт, які мають на меті змінити ставлення суспільства до онкохворих та хворих на рак до самих себе.

Я, побєда і Берлін

Жанр: пригодницький трилер

Фільм поставлений за книгою-дебютом Кузьми Скрябіна «Я, побєда і Берлін». У 90-х Андрій Кузьменко купує свій перший автомобіль марки «Побєда» і разом із своїм другом рушає у подорож-пригоду до Берліна. Зйомки стрічки були завершені в жовтні 2020-го, а реліз запланований на кінець 2021-го року. За словами головного оператора Дмитра Недря, стрічка буде швидка та динамічна.

ЯПНЦ

Жанр: драма, комедія, чорний гумор

Стрічка знята за мотивами однойменної книги «Я працюю на цвинтарі» Павла Белянського та підтримана УКФ. За сюжетом колишній архітектор Олександр тепер працює на цвинтарі та має контору з виготовлення пам’ятників. Щодня до нього приходять нові люди, щоб замовити пам’ятники близьким. Вони розповідають різні історії, і головний герой усвідомлює, що сам утік від своєї. 

Теги:

#2021 #українськіфільми #українськекіно