Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% у порівнянні з минулим 2023 роком.
Про це повідомила начальниця відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора Ірина Шурхно.
Вона зазначила, що на цей час зареєстровано 8 185 кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. Внаслідок чого постраждали понад 5 тисяч людей, серед яких більшість — жінки та діти.
Шурхно пояснила, в умовах війни проблема домашнього насильства може загострюватися. Проте, за її словами, зростання кількості звернень свідчить також про підвищення довіри людей до правоохоронних органів.
Правоохоронці взаємодіють із державними та комунальними спеціалізованими службами підтримки, а також громадськими організаціями. Постраждалим надають комплексну допомогу — медичну, соціально-психологічну та правову. Також є можливість отримати тимчасовий притулок у шелтері, кризовій кімнаті чи іншому центрі.
Однак в Офісі генпрокурора зазначили, що часто постраждалі від домашнього насильства можуть відкидати серйозність ситуації, продовжують жити з кривдником і не звертаються за допомогою, оскільки вважають насильство особистою проблемою. Але приховування таких випадків може призвести до серйозніших наслідків.
Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
- Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
- Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
- На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].
Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:
- Електронна пошта: [email protected];
- Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
- Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.
Читайте також:
- «Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин. Історія жінки — один з майбутніх доказів сексуального злочину російських окупантів в Міжнародному кримінальному суді.
- Від початку 2024 року в Україні було зареєстровано 1521 провадження про домашнє насилля. Це на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.