Однак, загалом більшість респондентів вважають ці країни союзниками України.
Польща та США залишаються дружніми країнами для більшості українців, однак позитивні оцінки щодо цих двох держав зменшилися порівняно з 2023 роком. про це свідчать результати опитування, проведеного групою «Рейтинг» у лютому 2024 року.
Більшість респондентів вважають дружніми до України США і Велику Британію (по 81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%) та Японію (55%).
«Хоча для більшості українців США продовжують сприйматися дружньою країною, однак також з 61% у червні до 35% наразі знизилася частка тих, хто говорить про однозначну дружність США, й натомість обирає варіант «скоріше дружня», – ідеться в повідомленні.
Згідно з останнім опитуванням, позитивна оцінка відносин між Польщею та Україною також зменшилась з 94% до 79% порівняно з минулим роком. Крім того, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.
При цьому абсолютна більшість українців вважає ворожими країнами РФ (97%), Білорусь (90%), Іран (75%). Китай та Угорщина, як свідчать результати опитування, перейшли в категорію скоріше недружніх країн: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. Раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально.
До Білорусі ставлення також погіршилося: з 56% до 71% виросла частка респондентів, які ставляться до Білорусі як до абсолютно ворожої країни.
Нейтрально-дружнім вважають Ізраїль: 44% оцінили як нейтральну, 38% – дружню. Туреччину українці розглядають більше як нейтральну країну (51%). Водночас порівняно з червнем 2023 з 40% до 30% знизилася поширеність думки, що Туреччина є дружньою країною.
В опитуванні залучили населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.