Уряд виділить додаткові 1,9 мільярда гривень на відновлення теплопостачання міста Харкова. Це кошти в межах гранту від Світового банку.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду на Харківщині.

На ці кошти на Харківщині буде закуплене необхідне обладнання та проведені роботи підготовки до опалювального сезону. Також, зазначив Шмигаль, триває робота над посиленням захисту енергетичних об’єктів та відновленням роботи ТЕЦ.

Нагадаємо, у червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.

Що трапилося?

Зранку 22 березня 2024 року росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання.

Тоді ТЕЦ-5 та Зміївської ТЕС, які живлять Харків та область загалом відповідно, втратили основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста. За словами харківського міського голови Ігоря Терехова, теплова станція були зруйновані повністю. Жоден енергоблок не працює. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Як зазначав головний виконавчий директор ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» Олександр Мінкович, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і постачання устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.

«Наразі наше пріоритетне завдання — відновити та захистити підстанції. По кожній із них маємо чітке розуміння по термінах, по графіках», — так само підтвердив Синєгубов.

Щоправда, самих термінів та графіків поки не назвав. А сама робота будівельників, за його словами, в сучасних реаліях Харківщини, має цілу низку перешкод. Мова йде про дії РФ, наприклад, минула ракетна небезпека, яка тривала 36 годин підряд.

Нагадаємо, на Харківщині запустять пілотний проєкт для впровадження найсучасніших технологій альтернативних джерел електро- і теплопостачання, не тільки в Україні, але й в Європі. Це додаткова система, яка допоможе протриматися певний час у випадку критичності або знищення якогось основного енергогенеруючого підприємства. Вона не зможе повністю замінити основні об’єкти.

Читайте також