В інстаграмі ТРЦ «Нікольський» опублікували рекламу магазину OliaGarho, який скоро в них відкриється.
Відео супроводжується відвертими позами моделі, не характерними для реклами одягу. У коментарях користувачі пишуть, що не зрозуміли, рекламою чого саме є це відео. На це також звернула увагу журналістка «Гендер у деталях» та феміністична активістка Євгенія Дишлева.
Журналістка зазначила, що у відеоролику сексизм проявляється у використанні сексуальних підтекстів без релевантного контексту та в недоречному зображенні оголеного тіла. Це є проявом сексуалізації, яка заборонена Законом № 1750–IX «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».
Євгенія опублікувала у своєму інстаграмі сторіс із посиланням на Закон України «Про рекламу», де наголосила, що їй хотілося б, щоб її в рідному місті Харкові ставилися до жінок із повагою і розуміли небезпеку таких відео.
Це побачили акаунти ТРЦ «Нікольського», бренду одягу OliaGarho, а також сммниця харківських брендів Наталія Златослава, яка надіслала Євгенії смайлик клоуна в месенджер. Євгенія припускає, що Златослава, ймовірно, співпрацює з OliaGarho.
«Я відправила пані Златославі посилання на статтю Міністерства юстиції, де йдеться про те, що сексизм у рекламі карається штрафом відповідно до Закону «Про рекламу». Проте вона подякувала мені за мою думку, яка нікого не цікавить, та підкреслила, що сказане мною є особистою думкою диванної критикеси, що бачить сексизм там, де просто є гарна жінка», — зазначила Дишлева.
Євгенія повідомила, що якщо після публічної критики не буде змін, то вона подаватиме скаргу на цю рекламу.
Журналісти Ґвара Медіа звернулися за коментарем до ТРЦ «Нікольський», однак досі не отримали відповідь.
Нагадаємо, що у 2021 році Верховна Рада підтримала законопроєкт № 3427 щодо протидії дискримінації за ознакою статі в рекламі, тим самим посиливши відповідальність за сексизм у рекламі.
Згідно із законом, заборонено демонстрацію насильства за ознакою статі, а також реклама, у якій тіло людини або частини тіла подають виключно як сексуальний об’єкт, щоб залучити увагу споживача. Забороненою є і реклама з натяками (слова, звуки, зображення) на сексуальні взаємини, які не мають прямого стосунку до рекламованого продукту або способу його споживання.У разі порушення рекламодавець сплачуватиме штраф у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а повторне вчинення порушення протягом року призведе до штрафу в 30-кратному розмірі вартості розповсюдженої реклами.