У Харківській області до Армії відновлення долучилося 12 600 людей. Так, регіон став лідером серед усіх областей України за реалізацією цієї програми. Про це повідомив Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості під час брифінгу в харківському Медіа Хабі.

Переважно це роботи з ліквідації наслідків військової агресії та забезпечення життєдіяльності громад. За свою роботу люди можуть отримати виплати у розмірі від 6700 гривень до 10 050 грн на місяць.

«На сьогодні ми є лідерами в Україні за реалізацією цієї програми. Замовниками робіт є 121 роботодавець, серед яких 20 громадських і благодійних організацій. Направлення на участь у таких роботах на сьогодні отримали 12600 осіб», – коментує директор обласного центру зайнятості.

Він також додає, що виплати на оплату праці на сьогодні складають майже 100 мільйонів гривень, тоді як до кінця року у бюджеті передбачено 117,5 млн грн на реалізацію цієї програми.

Харківщина долучилася до цього проєкту на початку 2023 року після скасування заборони проведення суспільно корисних робіт у зоні бойових.

Щодо вакансій, на ринку праці Харківщини найбільший попит на працівників у переробній промисловості, торгівлі та сільському господарстві. Шукають представників таких професій, як слюсар-ремонтник, слюсар-сантехник, слюсар із механоскладальних робіт, слюсар-електрик, слюсар із ремонту колісного транспорту, бухгалтер, фармацевт, водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів.

Довідка

Уряд запровадив проєкт «Армія відновлення» восени 2022 року. Його мета — залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт, наприклад, у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів та інших задач. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Залежить від потреб конкретного регіону та громади. Їх виконання держава оплачує у розмірі не нижче мінімальної зарплати.

Читайте також

Понад півмільйона внутрішньо переміщених осіб зареєстровано на Харківщині. Станом на жовтень 2023 року, на Харківщині знаходяться понад 522 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них більш як 190 тисяч — в обласному центрі.