Загалом на компенсацію за знищене житло до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 1,5 тис. заяв.
Станом на 29 лютого у Харкові 46 власників зруйнованого житла отримали сертифікати на компенсацію за програмою «єВідновлення». Про це повідомили у Харківській міській раді.
Загальна сума виплат становить понад 55,5 мільйонів гривень. Загалом на компенсацію за знищене житло до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 1,5 тисячі заяв, з яких 1,4 тисячі спеціальна комісія вже опрацювала.
Деякі люди, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення під час формування заявок за програмою «єВідновлення» стикаються з проблемами. Основною з них є відсутність у людей сучасних правовстановлюючих документів на житло, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських під час брифінгу.
За його словами, в багатьох документи ще радянського зразка 1960-1970-х років. Щоб подати заявку на компенсацію, потрібен витяг з державного реєстру речових прав на нерухомість сучасного зразка. Це забирає час, адже люди мають підтвердити через нотаріуса чи реєстратора чинність своїх документів.
Іншою проблемою є відсутність на місці самих заявників – власників пошкодженого житла. Вони або перебувають за кордоном, або в інших регіонах України. Комісія не має права розглядати заявку без присутності власника, тому це ускладнює процес отримання компенсацій.
Читайте також
- На Харківщині вперше придбали нове житло по сертифікату за знищене майно.
- Відсутність документів та власника: якими є основні проблеми при подачі заявок на єВідновлення на Харківщині