«Харків, де твоє обличчя?»: презентація друкованого журналу видання «Люк» — фото

Віка Маньковська - 20 Жовтня 2023 | 11:48
журнал Люк

19 жовтня у театрі «Нафта» харківське видання «Люк» презентувало перший друкований журнал «Харків, де твоє обличчя?». В однойменному проєкті медіа «спробувало розібратися, як Росія вперто намагалася перетворити Харків на “Харьков” і чому їй це так і не вдалося».

журнал Люк
На презентації Катерина Переверзева, співзасновниця медіа «Люк» розповіла про проєкт «Харків, де твоє обличчя?» та історію створення однойменного журналу / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

На початку 2023 року видання «Люк» запустило проєкт «Харків, де твоє обличчя?», в якому розбирають процес колонізації в Україні, «повертають» діячів культури, що привласнила Росія та проговорюють, як ми можемо деколонізувати свої міста, культуру та країну. Друкований журнал став другою хвилею проєкту.

Перший випуск складається з редакційних матеріалів та статей про деколонізацію, а також текстів від журналістів з медіагрупи «Накипіло». Вони розповідають, що саме у Харкові століття тому виникло гасло «Слава Україні!», з’явився новий український правопис і розпочався найстрашніший Голодомор в історії країни.

«Через повномасштабне вторгнення ми всі зробили великі висновки: Росія — це не та країна, з якою, по-перше, треба дружити, по-друге — треба себе постійно чекати на те, чи не робить вона з тобою щось таке, що ти забуваєш про своє походження. На обкладинці свідомо перекреслено “Харьков”, бо бути “Харьковом”, мені здається, всім трошечки набридло», — сказала Катерина Переверзева, співзасновниця медіа «Люк».

журнал Люк

Як зазначає «Люк», видання сповідує політику «любов, гідність та приколи», тому, окрім серйозних текстів, у журналі можна знайти інтерактив: розмальовки, кросворд та гру в деколонізацію, де читач за допомогою наліпок може довільно перейменувати харківські вулиці з іменами Пушкіна, Єсеніна та Чайковського на вулиці Сковороди, Йогансена та бабака Тимка.

журнал Люк
19 жовтня медіа «Люк» презентувало друкований журнал «Харків, де твоє обличчя?» / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Також в межах презентації відбувся живий виступ львівського гурту «Пиріг і Батіг» з програмою «Замордовані кацапом». В ній музиканти увиразнюють українське прагнення до справедливості й любов до життя композиціями на слова Василя Стуса, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Грицька Чупринки, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Миколи Вороного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена та інших українських поетів і поеток, закатованих радянською владою в період з 1918 по 1986 роки.

музичний гурт пиріг і батіг
журнал люк
журнал люк
журнал люк

Читайте також

  • На харківському вокзалі відкрилася фотовиставка Яна Доброносова присвячена війні — фото
  • Придбати речі Жадана та зустріти своїх. Як минув гаражний розпродаж для потреб ЗСУ в Харкові — фото
  • У харківському метро відкрили виставку робіт юних митців з Харкова та Кракова – фото

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Історія була створена в рамках проєкту «Локальні історії громад. Трансформація та стійкість: Харків» за підтримки Європейського фонду за демократію. Зміст публікації не виражає думку EED і є рішенням виключно його авторів, редакції Gwara Media.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.