19 жовтня у театрі «Нафта» харківське видання «Люк» презентувало перший друкований журнал «Харків, де твоє обличчя?». В однойменному проєкті медіа «спробувало розібратися, як Росія вперто намагалася перетворити Харків на “Харьков” і чому їй це так і не вдалося».
На початку 2023 року видання «Люк» запустило проєкт «Харків, де твоє обличчя?», в якому розбирають процес колонізації в Україні, «повертають» діячів культури, що привласнила Росія та проговорюють, як ми можемо деколонізувати свої міста, культуру та країну. Друкований журнал став другою хвилею проєкту.
Перший випуск складається з редакційних матеріалів та статей про деколонізацію, а також текстів від журналістів з медіагрупи «Накипіло». Вони розповідають, що саме у Харкові століття тому виникло гасло «Слава Україні!», з’явився новий український правопис і розпочався найстрашніший Голодомор в історії країни.
«Через повномасштабне вторгнення ми всі зробили великі висновки: Росія — це не та країна, з якою, по-перше, треба дружити, по-друге — треба себе постійно чекати на те, чи не робить вона з тобою щось таке, що ти забуваєш про своє походження. На обкладинці свідомо перекреслено “Харьков”, бо бути “Харьковом”, мені здається, всім трошечки набридло», — сказала Катерина Переверзева, співзасновниця медіа «Люк».
Як зазначає «Люк», видання сповідує політику «любов, гідність та приколи», тому, окрім серйозних текстів, у журналі можна знайти інтерактив: розмальовки, кросворд та гру в деколонізацію, де читач за допомогою наліпок може довільно перейменувати харківські вулиці з іменами Пушкіна, Єсеніна та Чайковського на вулиці Сковороди, Йогансена та бабака Тимка.
Також в межах презентації відбувся живий виступ львівського гурту «Пиріг і Батіг» з програмою «Замордовані кацапом». В ній музиканти увиразнюють українське прагнення до справедливості й любов до життя композиціями на слова Василя Стуса, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Грицька Чупринки, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Миколи Вороного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена та інших українських поетів і поеток, закатованих радянською владою в період з 1918 по 1986 роки.
Читайте також
- На харківському вокзалі відкрилася фотовиставка Яна Доброносова присвячена війні — фото
- Придбати речі Жадана та зустріти своїх. Як минув гаражний розпродаж для потреб ЗСУ в Харкові — фото
- У харківському метро відкрили виставку робіт юних митців з Харкова та Кракова – фото
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!