Кегичівка Красноградського району виділила майже половину вільних залишків з 2023 року – майже 10,3 мільйона гривень, повідомив голова селищної ради Антон Доценко у коментарі Ґвара Медіа.

Раніше у громаді було військове ПДФО, це приблизно 3,5 мільйона гривень, але кошти передані громадою відчутно більша за податок на доходи фізосіб для військових.

«Вирішили одразу порахувати вільні залишки і майже половину передали на сили безпеки та оборони, загалом виділили майже 10,3 млн грн. Це і на купівлю трьох пікапів, і надання субвенції військовим частинам та службі безпеки», – коментує журналісту Ґвара Медіа голова селищної ради Антон Доценко.

У Кегичівці прийняли рішення не закупати самостійно дрони, а надавати субвенції безпосередньо військовим частинам, які є в цьому питанні фахівцями. Служба безпеки України та прикордонна служба отримали по 1 мільйону гривень на такі потреби.

Наразі невідомо, які конкретно витрати будуть у 2024 році, але за словами голови селищної ради з кожним роком стає дедалі складніше. У 2023-му році вільних залишків було 57 мільйонів гривень – з цих коштів 25 мільйонів пішло на покриття незабезпеченості бюджету.

Власні надходження у Кегичівці складають 138 мільйонів гривень, таким чином 7,5% коштів громади передали на посилення оборони України. Антон Доценко також додає, що ще за місяць спрямують 500 тисяч гривень на закупівлю дронів та ще стільки ж на допомогу рятувальникам ДСНС.

Нині ж Кегичівка на Харківщині оголосила тендер на три пікапи на базі пікап JAC Т8 4х4 Intermedite або еквівалент для сил оборони за 4,2 млн грн. Строк виконання робіт чи надання послуг до 15 квітня 2024 року. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 5 березня 2024 року.

Кегичівка — невелике містечко у Харківській області з населенням близько 6 тисяч мешканців, знаходиться на південному заході регіону. Через селище проходить залізниця з однойменною станцію. В населеному пункті найбільш розвинуте сільське господарство – вирощують соняшник, пшеницю, ячмінь та кукурудзу. Поруч з Кегичівкою розташоване родовище природного газу, яке так і назвали — Кегичівське газоконденсатним родовищем.

Більше на цю тему

Люботин на Харківщині закупив дрони DJI Mavic для ЗСУ за майже 1,5 млн грн. Мова йде про 5 квадрокоптерів DJI Mavic 3T та 4 Mavic 3 Classic.

Наприкінці січня 2024 року Нова Водолага Харківського району законтрактувала 10 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Termal з тепловізором за 2 024 980 гривень.