Видання NK Pro, яке досліджує ситуацію в Північній Кореї, опублікувало звіт від 29 лютого з посиланням на супутникові знімки, що російські кораблі, які беруть участь у морських перевезеннях північнокорейських боєприпасів і зброї до Росії, не заходили в північнокорейський порт Раджин з 12 лютого, цитують в Інституті вивчення війни.
NK Pro заявили, що з серпня 2023 року російські кораблі здійснили щонайменше 32 рейси між портом Раджин і російськими портами Дунай і Східний у Приморському краї. Російське вантажне судно «Леді Р» з 30 січня по 8 лютого перевезло між Північною Кореєю і Росією невстановлену кількість морських контейнерів, які, ймовірно, містили північнокорейські боєприпаси і зброю, а вантажне судно «Майя-1» прибуло до російського порту «Восточний» з Північної Кореї 12 лютого.
За даними корейських дослідників, супутникові знімки не зафіксували жодного великого вантажного судна, яке б подорожувало між двома причалами, або нового постачання до порту Раджин з 12 лютого, і припустила, що пауза може бути пов’язана з виробничими проблемами в Північній Кореї або іншими логістичними питаннями. NK Pro зазначає, що Північна Корея також може перевозити зброю до Росії повітряним або залізничним транспортом.
Інститут вивчення війни раніше повідомляв, що Росія використовує Байкало-Амурську залізницю і Східносибірську залізницю для полегшення перевезень вантажів з і до Китаю і Північної Кореї – країн, на економічну і військову підтримку яких Росія все більше покладається для підтримки своїх військових зусиль в Україні.
6 лютого 2024 року міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік заявив, що за останні місяці Північна Корея відправила до Росії приблизно 6700 морських контейнерів з боєприпасами. Шин заявив, що в цих контейнерах може знаходитися понад три мільйони 152-міліметрових артилерійських снарядів, або ж близько 500 000 122-міліметрових снарядів.
Читайте на цю тему: У Харкові показали уламки ймовірно ракети виробництва КНДР, якою Росія била по місту 2 січня.
За даними начальника Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергія Болвінова, російські військові застосовують зброю північнокорейського походження під час обстрілів регіону.
Після мінометного обстрілу селища Вовчанські Хутори Чугуївського району на території фермерського господарства знайдено уламок з корейськими написами.
Російська армія завдала ракетну атаку по середмістю Харкова 2 січня, через яку поранення отримали 62 людини, ще дві людини загинули. За інформацією обласної прокуратури, у місто цілили не звичайні «Іскандери». Нині експерти та правоохоронці встановили чим ракети відрізняються зовні та з технічної точки зору.
Речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко розповів, що такі ракети, ймовірно, нагадують боєприпаси, які можна побачити на фото з військових парадів у Північній Кореї.
Hwasong-6 – тактична балістична ракета, вироблена оборонною промисловістю КНДР. Перший з трьох успішних випробувальних пусків ракети був проведений у червні 1990 року. До 1999 року Північна Корея, за оцінками, виготовила від 600 до 1000 таких боєприпасів, з яких 25 було запущено на випробуваннях, від 300 до 500 експортовано і від 300 до 600 перебували на озброєнні північнокорейської армії. Hwasong-6 експортувалися до Ірану, де вони отримали назву Shahab-2, і до Сирії, де вони виробляються за ліцензією за сприяння Китаю.
Схожі зовнішні ознаки з ракетою «Іскандер» має інша ракета виробництва КНДР — Hwasong-11GA.
Північнокорейська балістична ракета KN-23 (Hwasong-11GA) дуже схожа візуально на «Іскандер», тому аналітики вважають, що це може бути копія російської ракети.
За інформацією експертів, для KN-23 використовується таке саме шасі, як і для російської ракети – виробництва Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ). Проте водночас північнокорейська ракета має більшу дальність (690 кілометрів), ніж російська, яка б’є на 500 кілометрів. При цьому характеристики здебільшого ґрунтуються на припущеннях та були визначені за фото та результатами випробувань.