Інститут вивчення війни проаналізував заяви українських та російських джерел, кадри з геолокацією, щоб оцінити ситуацію, що відбувається поблизу Куп’янська.

9 серпня в 53 населених пунктах Куп’янського району Харківської області через посилення російських обстрілі та авіаударів по населених пунктах поблизу лінії фронту оголосили евакуацію, зазначають аналітики ISW.

«Російські сили утримують позиції на північний схід від Куп’янська в межах досяжності артилерійського вогню, а посилення російських наступальних операцій у цьому районі значно збільшує ризик для мирних жителів у Куп’янську та прилеглих населених пунктах, проте евакуація в Куп’янському районі не обов’язково вказує на те, що українські сили очікують значного просування російських військ у цьому районі», — йдеться у звіті.

За останніми даними Генштабу, атаки армії РФ, відбиті в районах Синьківки та Іванівки. Водночас представник Західного угруповання військ РФ Сергій Зибінський заявив, що російські військові захопили опорні пункти в районі Ольшани, а військкори РФ писали про наступи в районі Синьківки, Ольшани та Лимана Першого.

У РФ заявляють, що їхні війська просуваються в районах Синьківки, Петропавлівки, Масютівки та навіть якесь висування «на позиції за 7 км від Куп’янська в районі Синьківки». Однак в ISW скептично ставляться до цього.

Аналітики не зафіксували візуальних свідчень того, що армія РФ здійснює ці нещодавні наступи в напрямку Куп’янська, і зазначає, що російські позиції до Куп’янська знаходяться приблизно за 10 км на північний схід від населеного пункту.

Читайте також

  • Харківська обласна військова адміністрація розглядає можливість введення примусової евакуації дітей з небезпечних районів області, у тому числі з Куп’янська, в якому залишилося 523 дитини.
  • Армія РФ створила ударний кулак для прориву на Куп’янському напрямку на Харківщині – Сирський.
  • Російські військові відновили контроль над селом на Куп’янському напрямку.
  • 10 серпня опівночі завдала удару по Куп’янську керованою авіабомбою ФАБ-250. Пошкоджено будівлю міськради. Зранку, о 07:30 військові РФ продовжили обстрілювати Куп’янськ — зруйновано будинок.