До патріотичного набору увійшли: козак, булава, рушник, борщ, тризуб, традиційна вишита сорочка, борщ і дуля. Автор емоджі – художник Ян Захаров.
Про це пише видання The Village.
«Уявіть, що зустрічаєте когось у чаті рушником або відправляєте булаву, щоб виразити підтримку колективного рішення», – кажуть в агенції.
Для того, щоб емоджі стали доступними для користувачів iOS та Android потрібно схвалення Unicode Emoji Subcommittee. Відповідь дізнаємось у жовтні 2022 року.
Hexagon Agency – українська диджитал-агенція, яка спеціалізується на веброзробленні та UX/UI-дизайні.
Раніше Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко попросив Unicode створити українські емодзі на платформах Apple, Android, Meta та Twitter.
«Після слова «соцмережі» мав би бути класний український смайлик на додаток до прапору, але таких символів наразі не існує. І це при тому, що найтепліші слова підтримки українцям звучать ледь не у кожній розмові, діалозі чи текстовому повідомленні. Саме тому звернувся до консорціуму Unicode, аби на платформах Apple, Android, Meta та Twitter нарешті з’явилися спеціальні українські емодзі. Ця ініціатива не лише допоможе Україні, а й об’єднає світ у підтримці незламного українського народу», – написав Мінкульт.
Також очільник мінкульту створив петицію для підтримки цього рішення. Петиція набрала 11 559 підписів з 15 тисяч.
Ще експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила список десяти найбільш поширених «російських» урбанонімів.