Кіберфахівці СБУ викрили та локували функціонування міжрегіональної схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, повідомляє речник обласнго управління СБУ Владислав Абдула.
За версією слідства, організатором схеми був 34-річний харків’янин, керівник одного з місцевих благодійних фондів, який залучив до діяльності членів військово-лікарських комісій та співробітників інших волонтерських структур із Харківської, Львівської, Одеської та Закарпатської областей.
Правоохоронці задокументували, що підозрювані використовували два протиправні механізми для організації виїзду ухилянтів з України.
За одним із механізмів підозрювані домовлялися про безпідставне внесення чоловіків до інформаційної системи «Шлях» як волонтерів місцевого благодійного фонду. Таким чином ухилянти могли безперешкодно виїхати за кордон як водії, які перевозять гуманітарні вантажі для ЗСУ. Послуга коштувала $1,5 тисячі.
За іншим механізмом, волонтери забезпечували зацікавлених осіб фіктивними документами з місцевих ТЦК та СП: довідками військово-лікарської комісії та довідками про відстрочку від призову на військову службу. Це коштувал майже $4,5 тисячі, пояснюють слідчі.
«До того ж, кожному зі своїх «клієнтів» організатор каналу давав поради й рекомендації, як уникнути викриття з боку контролюючих органів під час перетину держкордону, у яких пунктах здійснювати перетин і що відповідати на питання прикордонників, щоб не бути затриманим за використання підроблених документів», — йдеться в повідоленні.
Працівники СБУ провели близько 20 обшуків за місцями мешкання і роботи учасників цієї схеми в Харківській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях. «Під час слідчих дій вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони з ознаками протиправної діяльності, чорнові записи, документацію благодійних фондів зі списками волонтерів, які не повернулися з-за кордону, грошові кошти в гривнах, доларах та євро на загальну суму близько 1,5 мільйона гривень», — зазначили правоохоронці.
На підставі зібраних оперативниками СБУ доказів організатору схеми повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів);
- ч. 2 ст. 369–2 (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішень особою, уповноваженою на виконання функцій держави).
Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Читайте також
- Служба безпеки України викрила голову районної військово-лікарської комісії, який діяв у змові з працівниками місцевої лікарні та двома посередниками.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!