13 серпня харківські активісти провели пікнік проти побудови в парку Саржин Яр офісного центру за 180 мільйонів гривень. Харків’яни наголосили, що забудова зеленої зони призведе до руйнування цілісної екосистеми парку, а також є «нецільовим використанням 180 млн грн бюджетних гривень з Фонду ліквідації наслідків війни». На пікніку активісти збирали підписи проти побудови багатофункціонального центру.
Співорганізаторка заходу Вікторія Мазя зазначає, що на пікнік прийшли близько 100-150 людей. Формат пікніка обрали, щоб люди могли відпочити на території парку, також розділили ділянки стрічками, аби не порушувати заборону на перебування понад 50 осіб в одному місці, каже Вікторія.
На пікнік прибули представники поліції й територіального центру комплектування та соцпідтримки, які перевіряли документи учасників заходу.
«Я дуже рада бачити стільки свідомих громадян і стільки відважних працівників правоохоронних органів, які намагалися нас захистити, але ми не зрозуміли від чого, — каже Вікторія Мазя. — Я думаю, їх обурювало те, що зібралася активна громадськість і має думку, яка відрізняється від думки мерії».
Що відомо про побудову центру в Саржиному Яру
СКП «Харківзеленбуд» 2 серпня оголосив тендер на розроблення проєктної документації багатофункціонального центру. Термін виконання робіт — до 31 грудня 2024 року, очікувана вартість — 7 518 934 грн. У центрі будуть два конференц-зали (на 400-500 місць і на 200-250), пресцентр, офісні приміщення, коворкінг, заклади харчування і закритий паркінг, також передбачений перехід до павільйону станції метро «Ботанічний сад».
Зазначено, що за розроблення проєктної документації платитиме місто, а будівництво фінансуватиме державний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
«Під час однієї з робочих поїздок до Харкова Президент України Володимир Зеленський дав доручення створити безпечний простір. Адже глава держави вбачає в такому проєкті насамперед можливість захисту дітей та цивільного населення від агресії оскаженілого сусіда. Проєктом там передбачене бомбосховище, в якому зможуть знайти прихисток сотні й сотні людей, адже три чверті центру знаходитиметься під землею. Також це приміщення можна буде використовувати як великий освітній простір», — запевняє Харківська міськрада.
Як зазначила архітекторка і співорганізаторка заходу Ольга Клейтман (керівниця архітектурної студії SBM Studio, яка займалася проєктом реконструкції Саржиного Яру у 2020 році), центр планують побудувати на площі 1,7 гектара, що становить 10% площі парку.
Активісти на пікніку наголосили, що планується побудувати не «безпечний простір», як анонсувала міська влада, а саме офісний центр. Жодної згадки про бомбосховища та освітні центри в тендерній документації немає.
Читайте також
- Поліція намагалася розігнати пікнік проти забудови Саржиного яру в Харкові
- «Коло Лісу»: у Харківській області провели фестиваль на природі — фото
- Виставка просто неба: у Харкові запрацював фентезі-парк — фото
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!