З початку 2023 року, до «Армії відновлення» в Харківській області долучилися 478 людей. Вона посідає третє місце після Полтавської та Донецької.

Повідомили в Департаменті соціального захисту населення Харківської ОВА.

Стати учасником програми може кожен незайнятий громадянин. Для цього треба звернутися до підрозділу служби зайнятості за місцем проживання або перебування. У разі, якщо не знайдуть роботу за фахом претендента, йому запропонують долучитися до «Армії відновлення».

Залежно від потреб регіону угода на участь у цій програмі може укладатися на різні терміни. Працевлаштування — офіційне, передбачена мінімальна зарплата на суму 6700 гривень. Діяльність зараховується в пенсійний і страховий стаж. Людина отримує всі соціальні гарантії, зокрема лікарняні.

«Це роботи, які не потребують спеціальної підготовки і фаху. При цьому до робіт можуть залучати як жінок, так і чоловіків. Наприклад, обслуговування Пунктів Незламності, пакування гуманітарних наборів, проведення ремонтно-відновлювальних робіт, прибирання території тощо», — зазначили в Департаменті.

Орієнтовний перелік таких робіт затверджено постановою Кабміну, але місцева влада може адаптувати їх під потреби своїх громад. Фінансування відбувається коштом загальнообов’язкового соцстрахування на випадок безробіття, також можливе залучення грошей з місцевих бюджетів, підприємств тощо.

«Армія відновлення» зараз працює в 30 громадах Харківської області. Нещодавно вирішили впровадити програму й у місті Харків.

  • У Харкові почне працювати «Армія відновлення».
  • У межах проєкту «Армія відновлення» безробітним сплатили 40 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.