Російські військові продовжують обстрілювати критичну інфраструктуру, через це в Україні вже довгий час запроваджена тотальна економія світла.
У фоторепортажі Ґвара Медіа показала харківські вулиці ввечері та як містяни адаптувалися до життя у пітьмі.
Відключення світла та зв’язку
Відключення – це головне слово, що міцно увійшло в лексикон українців за останні місяці. За цей час дізналися, що вимкнення електроенергії можуть бути плановими, аварійними чи стабілізаційними. Такі відключення у реальності мають абсолютно однаковий вигляд: вдома зникає світло, а дещо пізніше й вода.
Сьогодні світла може не бути декілька годин, а завтра всі вісім-дванадцять. Буває що й не відключають зовсім.
Окрім багатоквартирних будинків жертвами блекауту стають і мобільні оператори. Хоча в теорії вишки зв’язку обладнані автономним резервним джерелом живлення. Часто-густо коли цілий спальний район відключають, перестають працювати і вони. Вже за декілька годин відчувається «просідання» мережі та навіть позначка 4G не гарантує, що зможеш завантажити сторінку в інтернеті.
Аналогічно зникає і домашній інтернет, тому із кожним відключенням сотні тисяч харків’ян опиняються в «цифровому вакуумі».
Вулиці у темряві
Найбільше нинішній Харків відрізняється від довоєнного з настанням сутінків. Темніє зараз рано, вуличне освітлення не працює ще з початку повномасштабного вторгнення, і навіть на Сумській, яка до війни була центром активного життя, приблизно після п’ятої вечора панує темрява.
Подекуди все ще підсвічуються вивіски магазинів, що дещо допомагає з пошуком маршруту.
Багато людей, які ходять вулицями ввечері, – наприклад, вигулюють собак або йдуть від метро до свого будинку – підсвічують собі шлях мобільними телефонами. Одні світять собі під ноги всю дорогу, інші – лише на пішохідних переходах, адже під час відключень світлофори теж зазвичай не працюють.
У такі моменти задумуєшся про придбання одягу зі світловідбивними елементами. Для пішоходів цей аксесуар точно зайвим не буде.
Транспорт
Обстріли спричиняють транспортний колапс, коли припиняє роботу метрополітен та інший електротранспорт. Тоді місто «пересідає» на автобуси. Вони ж можуть ходити тролейбусними маршрутами.
Таким чином весь пасажиропотік людей, які поверталися з роботи, переходить на маршрутки, автобуси, таксі.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.