Харківське незалежне видання Ґвара Медіа запрошує харків’ян та гостей міста на перегляд документального фільму The Grave (Могила) спільного виробництва з британською студією 9 Films.
Ця стрічка розповідає історію пошуку справедливості та відповідальності за воєнні злочини вчинені армією РФ за шість місяців жорстокої окупації. Після звільнення Ізюма на околицях міста виявили масове поховання. Тоді у вересні 2022 року знайшли близько 450 тіл – деякі з них були закатовані, застрелені, а дехто загинув внаслідок безперервних обстрілів.
У фільмі переплітаються моторошні розповіді жертв окупації з унікальними коментарями від українських слідчих та агентів спецслужб, які шукають відповідальних за воєнні злочини росіян.
- Коли: 23 грудня (субота) о 15:00;
- Адреса локації: буде повідомлено пізніше у зв’язку із заходами безпеки.
- Вартість: 200 грн (для учасників Спільноти Ґвари – безкоштовно);
- Програма передбачає: знайомство з командою незалежного видання Ґвара Медіа, welcome-drink, перегляд документального фільму та обговорення стрічки;
- Реєстрація обов’язкова.
Презентація стрічки про воєнні злочини російської армії під час окупації та масові поховання в Ізюмі відбулася у Великій Британії на телеканалах ITV1 та ITVX у листопаді 2023 року. У Харкові відбудеться перший допрем’єрний показ цього фільму в Україні.
Реєстрація за посиланням.
Ґвара Медіа не фінансується коштом державних чи місцевих бюджетів, представників влади, олігархів чи третіх осіб. Усі вилучені кошти спрямовуються на забезпечення роботи команди незалежних журналістів.
Масові поховання під Ізюмом
Масове поховання біля Ізюма виявили 15 вересня 2022 року після звільнення значної частини Харківської області від російських військ. Під час ексгумації знайшли 447 тіл: 414 цивільних (194 чоловіки, 215 жінок, 5 дітей), 22 військовослужбовців та 11 тіл, чия стать не вдалося встановити. Більшість загиблих померли в результаті насильницької смерті, а у 30 тіл були явні сліди катувань.
Могили розташовані серед дерев і відзначені дерев’яними хрестами з номерами на них. Серед похованих переважно були цивільні, іноді діти, а також принаймні 17 солдатів ЗСУ. Більшість загиблих померли від артилерійського вогню, мін та авіаударів. Тіла також мали сліди катувань, зокрема мотузки на шиї, зв’язані руки, поламані кінцівки та вогнепальні поранення, а у декількох чоловіків були ампутовані геніталії.
Читайте також
На місці Ізюмського масового поховання з’явилася пам’ятна табличка. Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому знайшли 449 могил.