Фільм про вуличного художника з Харкова «Обережно! Життя триває!» увійшов до конкурсної програми 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 12 до 20 липня у Києві. Про це свідчить програма заходу.
Режисером цієї стрічки є Антон Штука, який відомий своєю документальною роботою про відбудову знищеного після російської окупації будинку в Чернігівській області.
Щодо фільму «Обережно! Життя триває!», — розповідає про вуличного художника з Харкова, який їде до звільненого міста Ізюм, що знаходиться за 60 км від лінії фронту. Головний герой малює свої роботи на вулицях зруйнованого під час російської окупації міста, знайомиться з місцевими мешканцями. Один із них – втратив половину родини під час обвалу будинку. Взаємодія та спостереження за роботою художника надихають самого мешканця почати змінювати своє життя.
Всього у конкурсній програмі Одеського кінофестивалю беруть участь 10 повнометражних фільмів. За нагороди змагатимуться ігрові та документальні стрічки.
Переможці визначаються в номінаціях «Найкращий український повнометражний ігровий фільм» та «Найкращий український повнометражний документальний фільм».
Більше про захід
Одеський міжнародний кінофестиваль — «головна подія національного кіно», тут проходять прем’єри українських фільмів. Одеський міжнародний кінофестиваль цьогоріч пройде 15-й раз за весь час свого існування. Він відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.
Програмний фокус Одеського МКФ — фільми напрямку «арт-мейнстрім», яким притаманна висока художня якість та які доступні широкій аудиторії.
Нагадаємо, минулого року під час Одеського кінофестивалю в Чернівцях презентували 46 фільмів. Серед них — понад 30 стрічок українського виробництва. Частину фільмів в Україні презентували вперше. Майже всі картини оцінювали журі в рамках національної та міжнародної конкурсних програм.
Читайте також
- Трибуну зі стадіону у Харкові, зруйновану російськими атаками, розмістили в Берліні. Вона представлена разом з інтерактивною інсталяцією: відвідувачі можуть опинитися на стадіоні в режимі реального часу, щоб побачити, як він виглядає після російської атаки та почути його історію. Тут також збирають гроші на організацію та проведення табору для дітей загиблих військових, які були футбольними фанатами.