Фейк. У Чернівцях ухилянтам встановлять «заглушки на каналізацію»

Назар Гламазда - 02 Січня 2024 | 14:43

Мережею шириться інформація, що чернівецька комунальна компанія ПП «Регіон-центр» буде ставити заглушки на каналізації ухилянтам. Чи правда це — далі в нашому розборі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшли запити з проханням перевірити новину (архів) з Telegram-каналу «VOBLYA», де йдеться про те, що компанія ПП «Регіон-центр» планує установку каналізаційних пломб у квартирах чоловіків, які ухиляються від мобілізації. 

«Тепер якщо ти не хочеш їхати вмирати за Зеленського, то будеш змушений тонути в нечистотах», — зазначають автори каналу. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

За коментарем, ми зателефонували безпосередньо до компанії «Регіон-центр», співробітника якої не тільки спростував ймовірність подібних заходів щодо ухилянтів, але й запевнив, що вперше про них чує. 

Ми також звернули увагу, що текст оголошення містить помилку. Так, у родовому відмінку множини, коректно писати «ухилянтів», а не «ухилянтОв». 

Щодо чинного законодавства, то за порушення закону щодо мобілізації в залежності від обставин, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Проте жодна стаття не передбачає відключення комунальних послуг. Ми також не змогли знайти жодних локальних розпоряджень у Чернівецькій ОВА щодо подібних мобілізаційних заходів.

Висновок: Фейк 

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.