Фейк. Херсонцям виплатять 11 тисяч гривень від ООН

Назар Гламазда - 15 Березня 2024 | 09:47

Ми вже спростовували шахрайські повідомлення про виплати від ООН. Цього разу мережею шириться інформація, що жителям Херсона та області виплатять 11 тисяч гривень від Організації об’єднаних націй. Чи дійсно це так  читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?  

До нас в чат-бот «Перевірка» надіслали запит з проханням перевірити інформацію, чи дійсно в ООН затвердили виплати в 11 тисяч гривень для жителів Херсону та області.

В дописі який надіслали нам користувачі боту, видно, що виплата доступна для жителів усіх районів Херсонщини, навіть тих, які нині перебувають під тимчасовою окупацією РФ. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз 

Першим кроком, ми спробували перейти за всіма посиланням, що надаються в дописі. Усі вони спрямовують користувача до групи під назвою «Часник Херсон». В описі каналу немає жодної згадки про виплати, а самого доступу до групи нам так і не вдалося отримати. 

Нагадаємо, що в УВКБ ООН є свій сайт на якому можна оформити заявку на отримання грошової допомоги. За інформацією наданою на сайті на допомогу від ООН від 2200 до 3600 гривень можуть розраховувати: 

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 року;  
  • населення, постраждале внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 р. в таких областях, як Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська;
  • люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.

Також умовою участі в програмі є належність до категорії вразливості:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня чи кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або декількома особами з особливими потребами: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Жодних окремих програм для жителів Херсонської області на сайті немає. 

Також в ООН є лист рекомендацій як не потрапити на шахраїв при спробі отримати грошову допомогу, де зазначено, що офіційним Telegram-каналом, де можна дізнатись про виплати від ООН є  «Допомога ВПО від УВКБ ООН💙💛», посилання на «Часник Херсон» в листі немає. 

Тож бачимо, що маємо справу з черговою маніпулятивною рекламою, що має на меті збільшення аудиторії Telegram-каналу. Жодних унікальних виплат від ООН для жителів Херсонщини не передбачено

Тож, хочемо побажати вам не втрачати пильності. Завжди перевіряйте інформацію, яку отримуєте, а у разі виникнення сумнівів — звертайтеся до нас у @perevir_bot.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.