Фейк. Міський голова Ігор Терехов збрехав, про відновлення роботи тролейбусів після блекауту

Назар Гламазда - 31 Березня 2024 | 18:03

Мережею шириться інформація, що заява мера Терехова про запуск перших тролейбусів є брехнею. Чи дійсно це так — з’ясували наші фактчекери. 

Що сталося? 

28 березня 2024 року Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» повідомив (архів), що мер Харкова Ігор Терехов заявив про запуск окремих тролейбусів після ракетної атаки по критичній  інфраструктурі, що відбулася 22 березня та призвела до блекауту.

«Проте місцеві жителі посміялися з цієї заяви: за фактом тролейбуси як не їздили, так і не їздять. Навіщо настільки нахабно брехати — залишається загадкою. Очевидно, Терехов хоче підняти свій рейтинг, який зараз перебуває на дні. Однак робить це максимально мерзенним способом — брехнею та обманом», — зазначають автори допису. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Дійсно, 28 березня мер Харкова повідомив, що після блекаутів змогли відновити декілька тролейбусних маршрутів. Ігор Терехов зазначив, що на лінії вийшли 14 тролейбусів на автономному ходу, тобто ті, що не підключені до електромережі. Так, містом почали ходити тролейбуси №1, 46, 45, 51, 52 та 53 маршрутів.

Зауважимо, що Ігор Терехов не просто повідомив про запуск тролейбусів, а й додав якими саме маршрутами вони курсують.

Словам мера знайшлись підтвердження у матеріалі Суспільного. Журналісти видання проілюстрували заяву Терехова власним фоторепортажем. Як видно з репортажу, тролейбуси №1, 46, 45, 51, 52 та 53 дійсно вийшли на маршрути.

Тож пропагандисти знову поширили фейк, маючи на меті дискредитувати владу міста Харків, і зокрема Ігоря Терехова. Насправді 28 березня після блекауту 14 тролейбусів на автономному ходу дійсно вийшли на міські маршрути Харкова.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.