Фейк. Hochland пропонує безоплатно постачати продукцію для російських військовослужбовців

Анна Орманжи - 17 Лютого 2024 | 16:12

Російські пропагандисти використовують різні шляхи та засоби, щоб переконати суспільство у штучній підтримці Росії у світі як «великої» та «непереможної» держави. Так, в хід йдуть вигадані дослідження, висловлювання проросійських політиків та блогерів, фейкові відеосюжети, пости та зображення. Цього разу мережею поширили інформацію про нібито підтримку німецькою Hochland дій Росії та пропозицію генерального директора компанії постачати безоплатно свою продукцію військовослужбовцям РФ на фронт. Що з цією новиною не так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З другого лютого в проросійських Telegram-каналах поширилась новина, про те що компанія Hochland нібито запропонувала безплатно постачати свою продукцію російським військовослужбовцям на фронт. Поширення відбулось зокрема в «Nina VATT» (архів), «РАГУЛЯКУ НА ГЫЛЯКУ»(архів), «Отважные ёжики» (архів),  «Информатор Z» (архів), «Выпускайте Кракена!» (архів), «Авто Белгород» (архів) та багатьох інших.

Новина містить відеоролик, де нібито генеральний директор компанії Hochland Петер Шталь розповідає, що за 20 років роботи компанії на ринку Росії, він відвідав величезну кількість міст країни, встиг познайомитись з прекрасними людьми та переконатись в величності країни та її народу. Далі йдуть обіцянки у тому, що компанія поза що залишиться з Росією. Ба більше, наприкінці відеоролика звучить пропозиція поставляти продукцію компанії щоденно та безплатно для військовослужбовців збройних сил РФ.

«Ми, компанія Hochland, готові постачати свою продукцію в індивідуальні продуктові набори для військовослужбовців збройних сил РФ щоденно та безкоштовно для тих, хто виконує обов’язок перед своєю країною».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Компанія Hochland

Компанія Hochland – це компанія у сфері молочної промисловості Німеччини з виробництва сирів, заснована у 1927 році поблизу Лінденберга. Компанія наразі має дочірні підприємства у Франції, Іспанії, Польщі, Румунії, Росії, США та Австралії.

До правління компанії входить генеральний директор Петер Шталь (Peter Stahl) та члени правління Себастьян Шеффер (Sebastian Schaeffer), Губерт Штауб (Hubert Staub), Йозеф Штіцль (Josef Stitzl).

Діяльність компанії Hochland в Росії розпочалась у 2000 році, тоді  відкрилось виробництво плавленого сиру Hochland у селищі Раос Московської області, запуск першого заводу на території країни відбувся у 2003 році.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, компанія Hochland дійсно не припинила свою діяльність в Росії, про що йдеться в офіційному пресрелізі компанії за квітень 2022 року. Тоді компанія опублікувала заяву, в якій засудила війну проти України та повідомила про продовження діяльності Hochland в Росії.

«Hochland засуджує війну проти народу України, яку неможливо нічим виправдати. Щоб послати сигнал про це, ми запровадили в березні в Росії заморозку реклами та інвестицій. Hochland Group управляє трьома заводами в Росії із загальною чисельністю 1600 співробітників. Крім того, українські працівники працюють у різних національних компаніях Hochland. Компанія несе відповідальність за цих людей та їхні родини, а також за партнерів, які були з нами десятиліттями».

«Ми поділяємо погляд уряду Німеччини про те, що необхідні міжнародні санкції мають сильно вдарити по тих, хто відповідальний за цю війну, але не по людях у Росії. Тому зараз ми продовжуємо виробництво харчових продуктів на наших російських підприємствах», повідомив генеральний директор Петер Шталь.

Офіційні ресурси основної компанії представлені сайтом, акаунтами у соцмережах Facebook, Instagram, та на платформах LinkedIn, Xing, Kununu.

Офіційні ресурси дочірньої компанії Hochland в Росії представлені сайтом та акаунтами в російських соцмережах «ВКонтакте» «ОК», месенджері Telegram та платформах «Яндекс Дзен», Youtube.

На жодному з офіційних ресурсів як дочірньої, так і основної компанії Hochland не міститься інформації про зацікавленість у постачанні продукції військовослужбовцям РФ на фронт, також відсутнє відео, опубліковане в Telegram-каналах.

Аналіз відео

Дочірня компанія ТОВ «Хохланд Руссланд» (Hochland Russland OOO) була зареєстрована в Росії 16 березня 2000 року, більш як 23 років тому, тож інформація про «20 років на ринку Росії», яку озвучують у відео — не відповідає дійсності.

Опублікований відеоролик у верхньому правому куті містить логотип, притаманний компанії Hochland. Материнська компанія Hochland розміщує на деяких своїх відео відповідний логотип з довільним його розташуванням у кадрі.

Російське дочірнє підприємство у своїх відео не використовує фіксований логотип Hochland у кадрі.

Нижче наведені скриншоти з відео, розміщених на офіційних каналах Youtube, «Дзен» та у месенджері Telegram.

Відео є монтажем з великої кількості уривків загальнодоступних відео, серед яких є оглядові відео російських міст, уривки з відео, розміщених на офіційних ресурсах Hochland, уривки з прапором та військовослужбовцями РФ та багато інших.

Так, одним з відео, яке використали для створення опублікованого ролика, є інтерв’ю генерального директора компанії Hochland Петера Шталя в ефірі Regio-TV за грудень 2017 року.

В інтерв’ю, Пітер Шталь розповідає про те, як компанії вдається досягти успіху на закордонних ринках. Розмова також зачіпає кризу цін на молоко, керівні принципи та цінності.

Також відеоролик містить фонову музику та російськомовну звукову доріжку на передньому плані, що унеможливлює ідентифікацію звукової доріжки німецькою мовою, що присутня на «другому плані».

Офіційна реакція

У відповідь на наш запит, в компанії Hochland повідомили, що поширений відеоролик є дезінформацією, останнім часом компанія піддається атакам через різноманітні публікації невідомих у соціальних мережах, на різних каналах викладається карикатури й відео, що містять неправдивий і вигаданий контент.

«Hochland Group чітко та однозначно відкидає цей фальсифікований та вигаданий контент. Ми роздратовані та стурбовані тим, що люди насправді не бояться робити спроби зганьбити компанію таким чином».

В компанії зазначили, що Hochland не пропонував безплатно постачати свою продукцію російським військовослужбовцям на фронт.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.