Фейк. Уряд Франції відправив своїх військовослужбовців в Слов’янськ

Анна Орманжи - 12 Травня 2024 | 15:47

З квітня російськими пропагандистами активно просувається інформація про те, що Франція офіційно відправила до Слов’янська на підтримку 54 ОМБр ЗСУ перші підрозділи французького Іноземного легіону. Чи дійсно це так – далі у матеріалі.

Що сталося?

Третього травня Стівен Брайєн (Stephen Bryen) опублікував допис (архів) у блозі Substack, в якому стверджується, що уряд Франції офіційно відправив військовослужбовців у місто Слов’янськ на Донеччині для підтримки 54 ОМБр ЗСУ. 

На наступний день, 4 травня, за авторством того ж Стівена Брайєна вийшла стаття на сайті «Asia Times», де також йшлося про відправку французських військових в Україну. Жодних джерел у статі автор не наводить.

«Франція офіційно відправила свої перші війська в Україну. Вони були задіяні для підтримки української 54-ї окремої механізованої бригади у Слов’янську. Французькі солдати походять із 3-го піхотного полку Франції, який є одним із головних елементів французького Іноземного легіону (Légion étrangère)», – йдеться у дописі.

Ба більше, автор стверджує, що це тільки перші 100 французьких військових із близько 1500 французьких іноземних легіонерів, які мають прибути в Україну.

Вже 6 травня Брайєн публікує новий допис (архів), як відповідь на критику в блозі про відсутність джерел та фактів щодо опублікованих ним тверджень. 

«Це як передмова до моєї статті про французькі війська в Україні. Дехто сказав, що я був неправий, і мої джерела підозрюють. Мої джерела (я покажу їх нижче) були з X (Twitter) і Telegram, а не з основних ЗМІ Росії, України чи країн НАТО. Дехто назвав їх «фальшивими», але, на мою думку, вони зовсім не фальшиві», – йдеться у його дописі.

До допису Стівен Брайєн додав наступні посилання:

  • Публікацію «Sputnik» у соцмережі Х за 13 квітня
  • Публікація на «TopWar.ru» за 12 квітня
  • Перепублікація тексту з російських пабліків у соцмережі Facebook від користувача PETV, який позиціює себе як автор ігрових відео
  • Публікація на ресурсі «Hal Turner Radio Show», що була невдовзі видалена.

З часом з допису зникли усі джерела, крім публікації «Sputnik».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Дослідження джерел

У наведених Брайєном публікаціях «Sputnik» та «TopWar.ru» джерелом вказана інформація з російських ресурсів в:

Жодне з даних джерел не містить фактологічної основи для даних тверджень. 

Офіційна позиція Франції щодо відправки військ в Україну

2 травня президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю The Economist підтвердив свої попередні заяви про те, що він не виключає можливості відправки військ в Україну.

«Як я і казав, я нічого не виключаю, тому що ми маємо справу з тим, хто нічого не виключає. Ми, безсумнівно, проявили надмірну нерішучість, окреслюючи межі нашої реакції тому, у кого вже немає “червоних ліній” і хто є агресором», – сказав Макрон.

Однак, жодних офіційних заяв щодо факту відправки військовослужбовців Франції в Україну для безпосередньої участі у військових діях проти Росії він не робив.

Станом на зараз, іноземні громадяни беруть безпосередню участь в боротьбі проти РФ в складі Інтернаціонального легіону, який є структурною частиною Сухопутних військ Збройних Сил України та не є регулярними військами інших країн.

Офіційна реакція

МЗС Франції на своїй сторінці у соцмережі Х спростувало інформацію про відправку військовослужбовців Франції в Україну.

«Кампанії з дезінформації про підтримку Францією України не слабшають. Ні, Франція не вводила війська в Україну», – йдеться в повідомленні МЗС.

Цьогоріч в лютому, ми вже спростовували подібні наративи російської пропаганди.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.