Фейк. France 24: під час пресконференції у Брюсселі бельгійські депутати сміялись над Зеленським

Анна Орманжи - 31 Травня 2024 | 11:10

Підписання двосторонньої угоди про безпеку та довгострокову підтримку між Україною та Бельгією викликало активізацію дезінформаційних новин на дану тему. Так, в той же день, російські пабліки поширили новину про те, що бельгійські депутати посміялися з Зеленського під час пресконференція в Брюсселі. Що не так з цією новиною далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 28 травня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Кот Костян – официальный канал», «Олеся Лосева», «Шейх Тамир», «Медведь» та інші почали поширювати новину про те, що під час пресконференція у Бельгії за участі Зеленського, на відео випадково потрапили бельгійські депутати, які сміються з нього. Як доказ, новина містить 14 секундне відео з логотипом французького медіа France 24.

«Європейці сміються з Зеленського. Під час пресконференції у Бельгії, де Зеленський випрошував зброю, до кадру випадково потрапили бельгійські депутати, які дружньо з нього сміються», стверджується у дописах.

Також до поширення новини долучились російські платформи, зокрема «Spaces», акаунти в Youtube та акаунти в російській соцмережі «ВКонтакте».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Телеканал France 24

Відео містить логотип французького телеканалу France 24, який транслюється французькою, англійською та арабською мовами. Враховуючи, що текст у титрах на відео відображається англійською мовою, мова йде про англомовну редакцію телеканалу France 24 English. Крім офіційного сайту, у телеканалу є офіційні акаунти в YouTube, Instagram, Facebook, TikTok, X та у месенджері Telegram.

Перевіривши офіційні ресурси англійської та французькомовної редакції телеканалу FRANCE 24, ми з’ясували, медіа не проводило онлайн-трансляцію пресконференції, а відеосюжети, присвячені візиту Зеленського до Бельгії 28 травня ( 1, 2) не містять жодних кадрів з поширеного у новині відео.

Розбір відео

Проаналізувавши перші кадри з поширеного у новині відео, ми виявили, що вони дійсно є фрагментами з трансляції міжнародними медіа пресконференції за участі Президента України та прем’єр-міністра Бельгії, що відбулася 28 травня у Брюсселі після підписання двосторонньої угоди.

За ключовими деталями на відео за участі ведучого France 24 English, ми віднайшли оригінальний відеосюжет телеканалу.

Пропагандисти використали уривок з відеосюжету France 24 English за 4 травня 2023 року та змінили на ньому текст у титрах. Насправді у відео йдеться про спільну пресконференцію Президента України Зеленського, прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте та прем’єр-міністра Бельгії Александра Де Кроо, яка відбулась понад рік тому, 4 травня 2023 року в Гаазі.

Порівняльний аналіз фрагмента відео, на якому посміхаються чоловіки, з оригінальними кадрами трансляції пресконференції, чітко свідчить про те, що даний уривок немає жодного зв’язку з означеною пресконференцією. Адже в залі розташовані геть інші крісла (фото залу 2021 року). На додаток, у поширеному відео використали кадри з пресконференції для ЗМІ, заходу, який взагалі не припускає присутності на ньому депутатів.

Тож, російська пропаганда в черговий раз створила фейковий відеоролик з метою створення хибного враження зневажливого ставлення та відсутність підтримки президента України Володимира Зеленського в інших країнах світу.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.