Фейк. Фото знищеного комплексу ППО Skynex

Алєся Ященко - 07 Лютого 2024 | 07:11

Мережею шириться світлина, де зображений нібито знищений комплекс протиповітряної оборони Skynex Revolver Gun Mk3. Чи дійсно це так – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

28 січня російський пропагандист Борис Рожин у своєму Telegram-каналі (архів) поширив новину про те, що російська армія нібито знищила комплекс ППО Skynex. За доказ правдивості своїх слів Рожин додає світлину знищеного зенітного комплексу.

Про це написали також низка інших проросійських Telegram-каналів та новинних сайтів, таких як: «Первый Харьковский» (архів), «ZдраVOмыслие» (архів), «🔥 Война Богов Z 🔥» (архів) та «Российская Газета» (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Система протиповітряної оборони Skynex

Система ППО Oerlikon Skyrex, вироблена компанією Rheinmetall, це модульна батарея ППО для роботи на близьких відстанях. Вона складається із системи наведення, тактичного радара, мультисенсорного блоку, двох типів гармат близької дії та ракетної установки. Додатково у систему може бути інтегрований блок для лазерної боротьби з повітряними об’єктами.

На вантажівку з комплексу ППО Skynex  можуть встановлюватись гармата Oerlikon Revolver Gun Mk3 та лазер високої енергії Oerlikon

На фото помітно, що на нібито знищеній ППО Skynex розміщений елемент, що візуально подібний до гармати Oerlikon Revolver Gun Mk3, розташований на вантажівці MAN Kat.

Ми порівняли елементи з фотографії зі знімками пускової установки Skynex. Так основа гармати Oerlikon Revolver Gun Mk3 має форму шестикутної призми. А на фото розбитої техніки зображено паралелепіпед. Прилад для зв’язку, антена, у справжньої гармати має круглу основу. На фото – він у формі прямокутника.

Також ми порівняли співвідношення довжини основи гармати з самим дулом. Справжня гармата має дуло, яке є довшим за основу. У випадку з зображенням розбитої техніки – дуло є коротшим за основу «гармати».

Тож варто зазначити, що елемент на фото не є розбитою пусковою гарматою Oerlikon Revolver Gun Mk3 із системи ППО Skynex.

Передача Skynex Україні

Ще у грудні 2022 року стало відомо про укладання німецьким оборонним концерном Rheinmetall контракту вартістю €182 мільйони на виготовлення двох систем протиповітряної оборони. Про це повідомили у виданні Handelsblatt та зазначили, що за даними їх джерел ці ППО виготовляють саме для України. Хоч тоді ця інформація не мала доказів. 

У липні 2023 року Rheinmetall підтвердили факт виробництва систем протиповітряної оборони Skynex для України. Вони вказали, що цю зброю Україна отримає у другій половині 2023 року. Також варто зазначити, що у Rheinmetall акцентували на тому, що у якості тягачів буде використано вантажівки Rheinmetall HX 8×8.

Rheinmetall HX 8×8 має по 8 коліс з кожного боку. Вантажівка на фото, яке поширюють фейкороби, має не більше 6 пар коліс, оскільки біля кабіни розміщена лише одна пара. Відрізняється й сама кабіна.

26 січня 2024 року виконавчий директор Rheinmetall Italia Алессандро Ерколані повідомив виданню Defense News, що Україна 31 грудня 2023 року отримала батарею Skynex.

Перші повідомлення фейкоробів про знищення системи з’явились 28 січня.

Тож варто зазначити, що світлина із нібито знищеним комплексом ППО Skynex є фейковою. Вантажівка на фото відрізняється від тієї, на яку розміщено гармату Oerlikon Revolver Gun Mk3. А сама форма «гармати» на зображенні відрізняється від оригінального вигляду.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.